Anasayfa » Mercek (İnceleme) » Alman Banyo Markaları

Alman Banyo Markaları

Alman mühendislik ve tasarım becerisi tartışılmaz ve çoğu kullanıcı tarafından da özellikle Alman markaları sıkça tercih edilir.

Paylaş :
Alman Banyo Markaları #9576
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 5 dk, 20 sn

Alman banyo markaları hepimizin tercih ettiği ve gönül rahatlığıyla güvendiği markalardır. Alman mühendislik ve tasarım becerisi tartışılmaz ve çoğu kullanıcı tarafından da özellikle Alman markaları sıkça tercih edilir. Banyoya geldiğimizde de bu tercih değişmiyor. Web sitemizde de sıkça karşılaşabileceğiniz bu markalar evinize şıklık verirken evinizin fonksiyonelliğini de arttırır. En ünlü Alman banyo markalarını beraber yakından inceleyelim.

Tüm Banyoyu Döşeyebileceğiniz Banyo Markaları

Duravit

Seramik konusunda 200 yıldan fazla tecrübeye sahip olan Duravit 1817 yılında Almanya’da kurulmuştur. Almanya’da Hornberg şehrinde Georg Friedrich Horn tarafından kurulan şirket başlarda sadece seramik/toprak süs eşyaları üretmekteydi. Marka 1956 yılında vitrifiye ürünlerin üretimine başladı. Duravit’in seramikteki tecrübesi vitrifiye elemanları üretiminde çok işe yaradı. Böylece marka, kısa sürede mükemmelleştirdiği formülleri ve tasarımlarıyla dünyada sıhhi seramik alanında tanınır hale geldi.

En iyi Alman banyo markalarından Duravit’in hem Almanya’da hem de Çin, Hindistan gibi dünyanın birçok farklı yerinde üretim tesisleri vardır. Duravit’in tüm üretim tesislerinde yaklaşık 5.000 çalışanı vardır. İleri teknolojinin ve makineleşmenin hayatımızın her alanına sızdığı çağımızda; konu tasarım ve fonksiyonda zirveye ulaşmak olunca, Duravit kalitesi hala yüksek oranda insan yeteneğine ve dikkatine dayanıyor. Duravit zanaatkarlığı destekliyor ve işinde uzman kişilerle çalışarak yüksek standartlara göre üretim yapıyor.

Duravit banyo için ihtiyaç duyabileceğiniz neredeyse her ürünü tasarlayıp, üretip, sizlerin beğenisine sunmaktadır. Böylece tüm banyonuz mükemmel bir uyum içinde olabilir. Duravit armatürden bataryaya, lavabodan küvete, banyo mobilyalarından banyo aksesuarlarına kadar geniş bir yelpazede ürün satmaktadır. Bu sayede vitrifiye elemanlarıyla banyo mobilyaları ve hatta banyo aksesuarları birbirlerine tam uyarlar. Duravit ürünleri fonksiyonellikleriyle öne çıktıkları gibi göze de hitap etmektedirler.

Geberit

Gömme rezervuarı tam 57 sene önce bulan Geberit zamana kadar 70 milyondan fazla gömme rezervuar montajı yapmıştır. Bu birçok Avrupa ülkesinin nüfusundan bile fazla bir sayı. Gömme rezervuarın mucidi olmanın yanı sıra 1900’lerin başından itibaren sıhhi tesisatta plastik kullanımının yaygınlaşmasına katkıda bulunmuştur. Böylece de tesisat daha ulaşılabilir ve dayanıklı hale gelmiştir. Yani aslında markanın temellerinin 1874 yılında atıldığını düşünürsek bu tesisat alanında neredeyse 150 yıllık tecrübe demek.

Gömme rezervuarla banyolarımıza giren Geberit; günümüzde gömme rezervuarın yanında vitrifiyeden bataryaya, yıkanma alanlarından pisuvara kadar çok geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.

Bataryada Özelleşen Alman Banyo Markaları

Hansgrohe

Hansgrohe 1901 yılında Hans Grohe tarafından Almanya’da kurulmuştur. İlk başlarda soba borusu, pirinç tava ve saat parçaları gibi çeşitli metal elemanların üretimiyle piyasaya girmiştir. Daha sonra duş başlıklarına ve ve benzer ürünlere yönelen Hans Grohe 82 yaşında duş kolonunu bularak banyo sektörüne imzasını bırakmış oldu.

Hansgrohe’nin Almanya, Fransa, Amerika ve Çin’de toplam 7 adet üretim tesisinde yaklaşık 5.000 kişi çalışmaktadır. Ve bu üretim tesislerinde üretilen sayısız ürün tam 140 ülkeye ihraç edilmektedir.

Hansgrohe, batarya ve armatürlerinin üretiminde son teknolojiden faydalanırken en kaliteli hammaddeleri kullanır. Hansgrohe’nin ürünlerinin %80’i Almanya’da, özenle yetiştirilmiş işçiler tarafından üretilmektedir. Yani markanın üretiminde hep bahsedilen üstün Alman disiplininden ve teknolojisinden yararlanılmaktadır. Ayrıca tüm ürünler doğal olarak ulusal ve uluslararası standartlara uygundur.

600’den fazla tasarıma sahip olan Hansgrohe bataryalar banyonuza şıklık katarken fonksiyondan da vazgeçmiyor. Hansgrohe’de biçim ve fonksiyonellik bir bütündür. Yani sadece estetik için işlevden, su tasarrufundan ve pratiklikten asla vazgeçmez. Ünlü tasarımcılarla yaptığı işbirilikleriyle bilinen marka, suya duyduğu aşkla her geçen gün yeni tasarımları piyasaya çıkarmaya devam ediyor.

Banyo Aksesuarlarında Öne Çıkan Alman Banyo Markaları

Decor Walther

Decor Walther, kırk yılı aşkın bir süredir lamba, ayna ve aksesuar gibi kaliteli banyo mobilyalarını temsil etmektedir. Decor Walther’ın tarihçesi 1973’te Frankfurt am Main/Almanya’da Harald Walther tarafından kurulan küçük bir banyo aksesuar mağazasıyla başladı. Bugün bu sektörde Almanya sınırlarının çok ötesine ulaşan marka lüks banyo aksesuarlarıyla bilinirken kalitesiyle de öne çıkar.

Duşakabin

1889 yılında Almanya’da Justin Hüppe tarafından kurulan Hüppe markası, önceleri saraçlara (koşum ve eyer takımları için) ve döşemecilere ürün tedariği yapmak için kurulmuştur. Alçakgönüllü bir başlangış yapmış olan marka, günümüzde uluslararası olarak tanınmaktadır ve banyonun ileri gelen markalarından biri haline gelmiştir.

Kıta Avrupası’nı 1966 yılında duşakabinle tanıştıran marka olan Hüppe, sektöründe en güçlü markalardan biridir. Bu sayede sektörün trendlerini ve koşullarını da belirleyen marka, güvenli ve dayanıklı ürünleriyle piyasada öncü haline gelmiştir.

Sizin En Beğendiğiniz Alman Banyo Markaları Hangileri?

Günlük hayatta hepimiz çeşitli banyo markalarıyla karşı karşıya geliyoruz. Sadece görüntüsünden bile olsa hepimizin favori bir banyo markası vardır. Yorumlara favori markanızı yazarak diğer okuyucularımıza ve bizlere yardımcı olabilirsiniz.

Yazımıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Umarız “Alman Banyo Markaları” başlıklı yazımız ilginizi çekmiştir. Eğer bu içeriğimizi beğendiyseniz benzer içerikler için blogumuzu ziyaret edebilirsiniz. Yazımızda bahsettiğimiz ürünleri satın almak için ise Yapılır‘ı ziyaret edebilirsiniz.

Görüşleriniz ve yorumlarınız bizim için çok önemli. Bu yüzden yazılarımızla ilgili görüş ve önerilerinizi aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (0)

🤗

Pratik (1)

😏

Detaylı (1)

🤓

Zekice (0)

🤠

Yol Gösterici (2)

🤩

Yenilikçi (1)

😜

Eğlenceli (1)

😲

Şaşırtıcı (0)

Yazar Hakkında

Yapılır

Yapılır

Yaşam alanlarınız için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve özgün tasarımlı yapı malzemeleri Yapılır'da! Banyo mobilyalarından lavabo ve klozete, seramikten batarya ve musluklara uzanan geniş bir çeşitlilik sunan online mağazamız, her bütçeye ve zevke uygun ürünlerimiz ile sizleri bekliyor.

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

Mutfak ve Banyo Tasarımı Tarihi #10255

26 Nis 2023

Mutfak ve Banyo Tasarımı Tarihi

Bu yazımızda, günümüzde evlerimizin içinde bulunan ve beslenme ve hijyen gibi temel ihtiyaçlarımızı karşıladığımız ıslak hacimlerin tasarımlarının tarihsel süreçte nasıl değişip geliştiğine dair genel bir bakış açısı oluşturuyoruz.
İskandinav Stili Nedir? #11355

13 Ara 2023

İskandinav Stili Nedir?

İskandinav stil, sade, işlevsel ve doğal unsurları içeren bir iç mekan tasarım tarzını ifade eder. Bu tasarım, minimalist bir yaklaşımı benimser ve nötral tonlardaki renk paleti ile tanınır.Bu yazımızda; hygge, lagom, sisu ve friluftsliv gibi kavramların, İskandinav stilini nasıl biçimlendirdiğini inceliyoruz.
Red Dot Tasarım Ödülü Alan 10 Duravit Serisi #10082

08 Nis 2023

Red Dot Tasarım Ödülü Alan 10 Duravit Serisi

Red Dot ödülü alan ürünler, üreticiler için marka itibarını arttırırken, tüketiciler içinse kaliteli ve yenilikçi ürünleri tanıtmaya yardımcı olur. Bu yazımızda Duravit'in yüksek kaliteli malzemeler, yenilikçi teknolojiler ve kullanıcı dostu tasarım anlayışı ile Red Dot Tasarım Ödülüne layık görülen on banyo serisinden bahsedeceğiz.