Anasayfa » Duş Kolonu Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Duş Kolonu Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Duş kolonu, genelde tepe duşu ve el duşundan oluşan ve bu ikisini taşımak için de bir kolona sahip olan sistemlerdir. Bazı sistemlerde banyo bataryası bulunurken bazılarında ayrı satın alınması gerekebilir.

Paylaş :
Duş Kolonu Nedir ve Avantajları Nelerdir? #4886
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 2 dk, 24 sn

Duş kolonu kendinizi temizlemenin ve keyifli bir duşun en kolay yoludur. Duş ve banyo insan vücudunu en çok rahatlatan eylemlerdendir. Duş neredeyse uyuduğumuz uyku kadar önemlidir. Bizi hastalıklardan korurken psikolojik olarak da rahatlatır. Bu yüzden banyonuz için doğru duş başlığını ve armatürü seçmeniz çok önemlidir. Duş kolonları birden fazla duş başlığını içerdiği için çok avantajlıdırlar.

Duş Kolonu Nedir?

Duş kolonu, genelde tepe duşu ve el duşundan oluşur. Bu sistem bahsettiğimiz iki farklı duş başlığını taşımak için ve suyun aktarılması için de bir kolona sahiptir. Bazı sistemlerde banyo bataryası bulunurken bazılarında ayrı satın alınması gerekebilir. Mesela Hansgrohe markasına ait Crometta S240 Duş Kolonu‘nda banyo bataryası, hatta bataryada çıkış gagası bile mevcuttur. Ayrıca bu ürünün ekstra geniş tepe duşuna da hayran kalacaksınız. Daha uygun fiyatlı bir duş kolonu satın almak isterseniz Newarc Aqua Duş Ünitesi‘ni tercih edebilirsiniz fakat ayrıca banyo bataryası satın almayı unutmayın. Ayrıca günümüzde piyasada çeşitli renk ve tarzda duş kolonları bulabilirsiniz. Daha klasik tasarımlardan hoşlanıyorsanız, Newarc Domino Duş Ünitesi tam size göre.

duş kolonu
Newarc Domino Duş Kolonu

Duş kolonu sayesinde farklı başlıklar arasında geçiş sağlayabilir, ihtiyacınıza ve zevkinize göre istediğiniz duş başlığını kullanabilirsiniz. Tepe duşu sanki yağmur altında veya bir şelale altında duş alıyormuşsunuz hissi verirken el duşu hem duş aldığınız alanın hem de bedeninizin her yerine ulaşmanızı sağlar. Ayrıca duş kolonunuzu illa ki duşta kullanmanız gerekmez. Küvetlerinizde de kullanabilirsiniz. Böylece çok yönlü bir yıkanma alanınız olmuş olur.

Duş kolonunun montajı çok zormuş gibi bir yanılgı olsa da duş kolonunuzu değiştirmek için duvarda kırma dökme işlemi yapmanıza gerek yoktur. Montaj için ihtiyacınız olanlar sadece matkap ve dübeldir.

“Duş Kolonu Nedir ve Avantajları Nelerdir?” başlıklı yazımızı umarız beğenmişsinizdir. Eğer duş kolonları ile ilgili yazdığımız bu yazımızı beğendiyseniz benzer yazılarımız için Yapıyorum Blog‘u inceleyebilir ve onlarca yazı arasından merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Yazılarımızda bahsettiğimiz tüm ürünleri yakından görmek ve güvenle satın almak içinse Yapılır‘ı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlarınız bizim için çok değerli. Görüş, düşünce ve yazımıza eklemek istediklerinizi aşağıya yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Unutmayın yorumlarınız sayesinde hem bize hem de diğer okuyucularımıza yardımcı olabilirsiniz.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (0)

🤗

Pratik (0)

😏

Detaylı (0)

🤓

Zekice (0)

🤠

Yol Gösterici (1)

🤩

Yenilikçi (0)

😜

Eğlenceli (0)

😲

Şaşırtıcı (0)

Yazar Hakkında

Yapılır

Yapılır

Yaşam alanlarınız için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve özgün tasarımlı yapı malzemeleri Yapılır'da! Banyo mobilyalarından lavabo ve klozete, seramikten batarya ve musluklara uzanan geniş bir çeşitlilik sunan online mağazamız, her bütçeye ve zevke uygun ürünlerimiz ile sizleri bekliyor.

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

Bağlantı Kovanı Nedir ve Nerede Kulllanılır? #4151

10 Haz 2021

Bağlantı Kovanı Nedir ve Nerede Kulllanılır?

Bağlantı kovanı tekne sahiplerinin ve teknelerle ilgilenenlerin yakından tanıdığı bir tesisat elemanıdır. Bağlantı kovanı kısaca suyun tekneye veya herhangi bir deniz aracına kontrollü olarak girip çıkmasını sağlar.
İnegal Te Nedir? Nasıl Kullanılması Uygundur? #3971

28 May 2021

İnegal Te Nedir? Nasıl Kullanılması Uygundur?

İsmi de çok ilginç olan inegal te nedir ve ne işe yarar? Çok duyduğumuz, tesisatta çok işimize yarayan bir bağlantı elemanı olan inegal te; tesisatlarda 3 farklı yöndeki boruyu birleştirmeye yarayan bağlantı parçasıdır. Normal tenin bir çeşididir diyebiliriz.
Sifon Nedir ve Nerede Kullanılması Uygundur? #4860

27 Tem 2021

Sifon Nedir ve Nerede Kullanılması Uygundur?

Sifon genelde "U" şeklinde bir borudur. Bu borunun içinde her zaman temiz su bulunur. Bu boru atık suların pis su borularına oradan da kanalizasyona ulaşmasına yarar. Ayrıca sifonun içinde her zaman temiz su bulunduğu için pis su borularında oluşan pis kokuların bize geri ulaşmasını engellenmiş olur. Genelde plastikten üretilirler fakat metal olanlarına da piyasada rastlamanız mümkündür.