Anasayfa » Kanalsız Klozet Nedir? Ne işe Yarar?

Kanalsız Klozet Nedir? Ne işe Yarar?

Kanalsız klozetlerde suyun klozete yayılmasını sağlayan kanallar ya tamamen açıktır ya da hiç kanal yoktur bu sayede temizlikleri çok daha kolaydır.

Paylaş :
Kanalsız Klozet Nedir? Ne işe Yarar? #1025
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 1 dk, 31 sn

Klozetler, banyo ve tuvaletlerimizin en önemli ve en gelişmiş parçalarından biridir. Kanalsız klozetler bu elemanların daha da gelişmiş halidir. Klozetin hijyeni, kolay temizlenebilirliği, dayanıklı olması ve su tasarrufu yapması çok önemlidir. Su tasarrufu özellikle çok önemlidir çünkü tahmin edilebileceği üzere rezervuarlar çok su harcamaktadırlar. Kanalsız klozet, yukarıda saydığımız tüm açılardan size avantaj sağlayacak yeni nesil klozet çeşididir.

Yeni sayılabilecek kanalsız klozet teknolojisiyle birlikte, klozetler için yeni bir dönem başlamıştır. Bu da demektir ki yeni bir klozet seçerken artık önünüzde iki seçenek var: kanalsız klozet veya kanallı (geleneksel) klozet.

Geleneksel (kanallı) klozetlerde rezervuardan gelen suyun hareket ettiği kapalı kanallar vardır. Böylece su klozetin çeperindeki her noktaya ulaştırılabilir. Fakat bu kanallar kapalı olduğu için temizlenmeleri zordur. Kanalların içine ulaşmak tam olarak mümkün olmadığı için tam bir hijyen sağlanamaz. Ayrıca bu kanallar ve delikler mikroorganizmaların çoğalması için elverişli ortamlar sağlarlar.

Kanalsız klozetlerde suyun klozete yayılmasını sağlayan kanallar ya tamamen açıktır ya da hiç kanal yoktur bu sayede klozette kenarlar ve köşeler daha azdır. Böylece klozetin temizliği kolay olduğu gibi, klozet kir de tutmaz. Ayrıca suyu çok hızlı bir şekilde püskürttüğü için daha az suyla geleneksel klozetlerin temizliği sağlanabilir.

Kanalsız klozetler hem daha şıktır hem de temizlenmeleri ve temiz kalmaları çok daha kolaydır. Farklı banyo fikirleri için sizleri “Küçük Banyo Tasarım Önerileri ve Fikirleri” başlıklı yazımızı okumaya ve kanalsız klozet çeşitlerimizi incelemeniz için de yapilir.com‘a bekliyoruz.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (3)

🤗

Pratik (0)

😏

Detaylı (6)

🤓

Zekice (3)

🤠

Yol Gösterici (10)

🤩

Yenilikçi (1)

😜

Eğlenceli (0)

😲

Şaşırtıcı (1)

Yazar Hakkında

Yapılır

Yapılır

Yaşam alanlarınız için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve özgün tasarımlı yapı malzemeleri Yapılır'da! Banyo mobilyalarından lavabo ve klozete, seramikten batarya ve musluklara uzanan geniş bir çeşitlilik sunan online mağazamız, her bütçeye ve zevke uygun ürünlerimiz ile sizleri bekliyor.

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

Flatör Nedir? Ne işe Yarar ve Nasıl Çalışır? #730

19 Ağu 2020

Flatör Nedir? Ne işe Yarar ve Nasıl Çalışır?

Flatör; içine yerleştirildiği su tankının, su seviyesindeki değişimlerini kontrol etmek için kullanılır. Su yükseldikçe flatör de yükselir ve valfi kapatır.
Kurbağacık Anahtar / İngiliz Anahtarı Nedir? #1262

02 Eki 2020

Kurbağacık Anahtar / İngiliz Anahtarı Nedir?

İngiliz anahtarı olarak da bilinen kurbağacık anahtarlar, somunları veya cıvataları sıkmak veya genişletmek için kullanılırlar.
Paçavra Nedir ve Nerelerde Kullanılır? #5741

21 Eyl 2021

Paçavra Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Paçavra tamir ve tesisat işlerinde silmek ve ovalamak için kullanılan bez parçasıdır. Tamir ve benzeri işlerde paçavra; temizlik için, yağlama için ve hatta sürtünme kazanarak bir elemanı kavramak için kullanılabilir. Paçavra olarak kullanılacak bez genelde daha büyük bir kumaşın artık parçasıdır ya da eski ve yıpranmış bir bezdir.