Anasayfa » Kanalsız Klozet Nedir? Ne işe Yarar?

Kanalsız Klozet Nedir? Ne işe Yarar?

Kanalsız klozetlerde suyun klozete yayılmasını sağlayan kanallar ya tamamen açıktır ya da hiç kanal yoktur bu sayede temizlikleri çok daha kolaydır.

Paylaş :
Kanalsız Klozet Nedir? Ne işe Yarar? #1025
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 1 dk, 31 sn

Klozetler, banyo ve tuvaletlerimizin en önemli ve en gelişmiş parçalarından biridir. Kanalsız klozetler bu elemanların daha da gelişmiş halidir. Klozetin hijyeni, kolay temizlenebilirliği, dayanıklı olması ve su tasarrufu yapması çok önemlidir. Su tasarrufu özellikle çok önemlidir çünkü tahmin edilebileceği üzere rezervuarlar çok su harcamaktadırlar. Kanalsız klozet, yukarıda saydığımız tüm açılardan size avantaj sağlayacak yeni nesil klozet çeşididir.

Yeni sayılabilecek kanalsız klozet teknolojisiyle birlikte, klozetler için yeni bir dönem başlamıştır. Bu da demektir ki yeni bir klozet seçerken artık önünüzde iki seçenek var: kanalsız klozet veya kanallı (geleneksel) klozet.

Geleneksel (kanallı) klozetlerde rezervuardan gelen suyun hareket ettiği kapalı kanallar vardır. Böylece su klozetin çeperindeki her noktaya ulaştırılabilir. Fakat bu kanallar kapalı olduğu için temizlenmeleri zordur. Kanalların içine ulaşmak tam olarak mümkün olmadığı için tam bir hijyen sağlanamaz. Ayrıca bu kanallar ve delikler mikroorganizmaların çoğalması için elverişli ortamlar sağlarlar.

Kanalsız klozetlerde suyun klozete yayılmasını sağlayan kanallar ya tamamen açıktır ya da hiç kanal yoktur bu sayede klozette kenarlar ve köşeler daha azdır. Böylece klozetin temizliği kolay olduğu gibi, klozet kir de tutmaz. Ayrıca suyu çok hızlı bir şekilde püskürttüğü için daha az suyla geleneksel klozetlerin temizliği sağlanabilir.

Kanalsız klozetler hem daha şıktır hem de temizlenmeleri ve temiz kalmaları çok daha kolaydır. Farklı banyo fikirleri için sizleri “Küçük Banyo Tasarım Önerileri ve Fikirleri” başlıklı yazımızı okumaya ve kanalsız klozet çeşitlerimizi incelemeniz için de yapilir.com‘a bekliyoruz.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (2)

🤗

Pratik (0)

😏

Detaylı (4)

🤓

Zekice (2)

🤠

Yol Gösterici (9)

🤩

Yenilikçi (1)

😜

Eğlenceli (0)

😲

Şaşırtıcı (1)

Yazar Hakkında

Yapılır

Yapılır

Yaşam alanlarınız için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve özgün tasarımlı yapı malzemeleri Yapılır'da! Banyo mobilyalarından lavabo ve klozete, seramikten batarya ve musluklara uzanan geniş bir çeşitlilik sunan online mağazamız, her bütçeye ve zevke uygun ürünlerimiz ile sizleri bekliyor.

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

Matkap Nedir, Nasıl Çalışır ve Nasıl Kullanılır? #4839

22 Tem 2021

Matkap Nedir, Nasıl Çalışır ve Nasıl Kullanılır?

Matkap çok yönlü bir elektrikli el aletidir. Ucuna takılabilen başlıklar sayesinde duvarda delik açmaktan vida sıkmaya kadar birçok farklı işte kullanılabilir. Hatta matkaba takılan uçlar sayesinde yüzeylere zımpara bile yapabilirsiniz.
Tornavida Nedir ve Tornavida Çeşitleri Nelerdir? #5852

12 Eki 2021

Tornavida Nedir ve Tornavida Çeşitleri Nelerdir?

Tornavida; bir vidayı sıkmak ve gevşetmek için kullanılan el aletidir. Tornavidanın ucu vidanın kafasına bir anahtar gibi uyar. Bu sayede vida tornavidanın ucundan kaçmadan vida sıkılır ya da gevşetilir.
Nipel Nedir? Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Kullanılır? #4006

01 Haz 2021

Nipel Nedir? Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Kullanılır?

Tesisatla biraz bile uğraşmak durumunda kaldıysanız eğer, nipel kelimesini duymuşsunuzdur. Nipel rekor ve manşon gibi bir boru bağlantı elemanıdır. İki ucu vardır ve bu sayede iki farklı boruyu birleştirmeye yarar. Genelde yivleri/dişleri dış taraftadır.