Anasayfa » Tepe Duşu Nedir? Ne işe Yarar?

Tepe Duşu Nedir? Ne işe Yarar?

Tepe duşu, duvara monte edilen ve adından da anlaşılacağı gibi suyun tepeden gelmesini sağlayan sabit duş başlığı çeşididir.

Paylaş :
Tepe Duşu Nedir? Ne işe Yarar? #1054
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 1 dk, 26 sn

Tepe duşu, duvara monte edilen ve adından da anlaşılacağı gibi suyun tepeden gelmesini sağlayan duş başlığı çeşididir. Sabittir ve tesisatı duvar içinde (ankastre) veya dışında olabilir. Suyun akışı ve sıcaklığı banyo bataryasından kontrol edilir.

Duşlar, özellikle küçük banyolar için uygun yıkanma alanları oldukları gibi duşlarda hijyen sağlamak da küvetlere göre daha kolaydır. Ama küvet yerine duş seçmek demek konfordan veya rahat bir yıkanma deneyiminden vazgeçmek anlamına gelmemeli. Tepe duşları, kullanım kolaylıkları ve yeni teknolojileriyle günün yorgunluğunu atmada sizlere yardımcı olacaklar.

Tepe duşlarının birçok çeşidi vardır. Klasik çeşitleri duvara kısa bir boruyla bağlıdırlar, bu yüzden duvardan açılı gelirler ve normal bir akışa sahiptirler, suyun tepeden akışını sağlarlar. Daha yeni ve lüks tepe duşu çeşitleri ise dik bir akış sağlarlar ve neredeyse yağmur etkisi yaratırlar ve böylece daha doğal bir su deneyimi yaşatırlar. Bu da sıkça tercih edilmeleri için bir sebeptir.

Yağmur akışı sağlayan modellerin farklı boyutları vardır. Tepe duşunun alanı arttıkça yıkadığı alan ve verdiği rahatlama hissi de artar ve böylece keyif de artar. Yeni model tepe duşlarının özel teknolojileri sayesinde, tepe duşunun alanı genişlese de basıncı azalmaz. Banyonuzda spa keyfini yaşamak için geniş yüzeye sahip tepe duşlarını inceleyebilirsiniz.

Tepe duşu çeşitlerini ve evinizi güzelleştirecek diğer ürünleri incelemek için yapilir.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (0)

🤗

Pratik (0)

😏

Detaylı (0)

🤓

Zekice (1)

🤠

Yol Gösterici (0)

🤩

Yenilikçi (0)

😜

Eğlenceli (1)

😲

Şaşırtıcı (0)

Yazar Hakkında

Yapılır

Yapılır

Yaşam alanlarınız için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve özgün tasarımlı yapı malzemeleri Yapılır'da! Banyo mobilyalarından lavabo ve klozete, seramikten batarya ve musluklara uzanan geniş bir çeşitlilik sunan online mağazamız, her bütçeye ve zevke uygun ürünlerimiz ile sizleri bekliyor.

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

Etriye Nedir ve Etriye Kolu Ne İşe Yarar? #5981

07 Eki 2021

Etriye Nedir ve Etriye Kolu Ne İşe Yarar?

Etriye yapının bütünlüğünü koruması için çok önemli bir elemandır. Depremde yıkılan veya zarar gören yapıların çoğundaki problem bu kolonların ve kirişlerin etrafını saran donatıların yetersizliğidir. Etriyenin sık aralıklarla yerleştirilmesi kolonun esnekliğini arttırır ve yapının dayanım süresini uzatır. Bu yüzden etriyelerin uygulamalarının doğru bir şekilde yapılması çok önemlidir.
Fayans Nedir? Seramik ve Fayans Arasındaki Fark Nedir? #1665

10 Kas 2020

Fayans Nedir? Seramik ve Fayans Arasındaki Fark Nedir?

Fayans özellkle mutfak ve banyo gibi ıslık mekanların duvarlarında daha çok dekoratif olarak kullanılan suya
Cam Kazıyıcı Nedir ve Hangi Durumlarda Kullanılır? #4972

05 Ağu 2021

Cam Kazıyıcı Nedir ve Hangi Durumlarda Kullanılır?

Boya yaparken ne kadar dikkat edilse de pencere camlarına boya damlayabilir/sürünebilir ya da çoğu üründe olduğu gibi cam da üzerinde yapışkanlı etiketiyle gelir. Ayrıca özellikle ahşap camlarda cama macun sürünebilir ve bunu diğer aletlerle temizlemek zordur.