Anasayfa » Tepe Duşu Nedir? Ne işe Yarar?

Tepe Duşu Nedir? Ne işe Yarar?

Tepe duşu, duvara monte edilen ve adından da anlaşılacağı gibi suyun tepeden gelmesini sağlayan sabit duş başlığı çeşididir.

Paylaş :
Tepe Duşu Nedir? Ne işe Yarar? #1054
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 1 dk, 26 sn

Tepe duşu, duvara monte edilen ve adından da anlaşılacağı gibi suyun tepeden gelmesini sağlayan duş başlığı çeşididir. Sabittir ve tesisatı duvar içinde (ankastre) veya dışında olabilir. Suyun akışı ve sıcaklığı banyo bataryasından kontrol edilir.

Duşlar, özellikle küçük banyolar için uygun yıkanma alanları oldukları gibi duşlarda hijyen sağlamak da küvetlere göre daha kolaydır. Ama küvet yerine duş seçmek demek konfordan veya rahat bir yıkanma deneyiminden vazgeçmek anlamına gelmemeli. Tepe duşları, kullanım kolaylıkları ve yeni teknolojileriyle günün yorgunluğunu atmada sizlere yardımcı olacaklar.

Tepe duşlarının birçok çeşidi vardır. Klasik çeşitleri duvara kısa bir boruyla bağlıdırlar, bu yüzden duvardan açılı gelirler ve normal bir akışa sahiptirler, suyun tepeden akışını sağlarlar. Daha yeni ve lüks tepe duşu çeşitleri ise dik bir akış sağlarlar ve neredeyse yağmur etkisi yaratırlar ve böylece daha doğal bir su deneyimi yaşatırlar. Bu da sıkça tercih edilmeleri için bir sebeptir.

Yağmur akışı sağlayan modellerin farklı boyutları vardır. Tepe duşunun alanı arttıkça yıkadığı alan ve verdiği rahatlama hissi de artar ve böylece keyif de artar. Yeni model tepe duşlarının özel teknolojileri sayesinde, tepe duşunun alanı genişlese de basıncı azalmaz. Banyonuzda spa keyfini yaşamak için geniş yüzeye sahip tepe duşlarını inceleyebilirsiniz.

Tepe duşu çeşitlerini ve evinizi güzelleştirecek diğer ürünleri incelemek için yapilir.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (0)

🤗

Pratik (0)

😏

Detaylı (0)

🤓

Zekice (1)

🤠

Yol Gösterici (0)

🤩

Yenilikçi (0)

😜

Eğlenceli (1)

😲

Şaşırtıcı (0)

Yazar Hakkında

Yapılır

Yapılır

Yaşam alanlarınız için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve özgün tasarımlı yapı malzemeleri Yapılır'da! Banyo mobilyalarından lavabo ve klozete, seramikten batarya ve musluklara uzanan geniş bir çeşitlilik sunan online mağazamız, her bütçeye ve zevke uygun ürünlerimiz ile sizleri bekliyor.

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

Manşon Nedir, Ne İşe Yarar, Nerelerde Kullanılır? #3625

27 Nis 2021

Manşon Nedir, Ne İşe Yarar, Nerelerde Kullanılır?

Manşon çok önemli bir tesisat elemanıdır. Genellikle su tesisatlarında kısa gelen su borularının birleştirilmesinde ve uzatılmasında kullanılırlar.
Rezervuar Nedir, Nasıl Çalışır ve Çeşitleri Nelerdir? #4955

03 Ağu 2021

Rezervuar Nedir, Nasıl Çalışır ve Çeşitleri Nelerdir?

Rezervuar en basit haliyle klozeti temizlemeye ve klozetteki atıkları pis su borularına ulaştırmaya yarayan su deşarj sistemidir. Tüm klozetlerde bir çeşit rezervuar bulunur; gömme, asma veya klozet üstü. Bu yazımızda sizlere rezervuarı ve çeşitlerini daha detaylı bir şekilde anlatacağız.
Tornavida Nedir ve Tornavida Çeşitleri Nelerdir? #5852

12 Eki 2021

Tornavida Nedir ve Tornavida Çeşitleri Nelerdir?

Tornavida; bir vidayı sıkmak ve gevşetmek için kullanılan el aletidir. Tornavidanın ucu vidanın kafasına bir anahtar gibi uyar. Bu sayede vida tornavidanın ucundan kaçmadan vida sıkılır ya da gevşetilir.