Anasayfa » Kumanda Paneli Nedir? Ne işe Yarar?

Kumanda Paneli Nedir? Ne işe Yarar?

Kumanda paneli, gömme rezervuarların çalışmasını kontrol eden banyo elemanıdır. Piyasada en çok mekanik olan kumada panellerine rastlanır.

Paylaş :
Kumanda Paneli Nedir? Ne işe Yarar? #1078
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 1 dk, 15 sn

Kumanda paneli, gömme rezervuarların çalışmasını kontrol eden banyo elemanıdır. Gömme rezervuarın dışarıdan görünen iki parçasından biridir, diğer parça stop valftir. Piyasada en çok mekanik olan çeşitlerine rastlanır. Bu mekanik panellerde, düğmeye basıldığında kaldıraç kalkar ve klozete su salınır.

Kumanda panellerinin birçok çeşidi vardır. Mekanik olabilecekleri gibi pnömatik veya elektronik de olabilirler. Elektronik olanları uzaktan kontrol edilebilirler ya da sensörlü olabilirler.

Mekanik, pnömatik ve elektronik kumanda panellerinin düğmeli modelleri, tek floşlu veya çift floşlu olarak ikiye ayrılırlar. Çift floşlu olan çeşitleri özellikle su tasarrufu açısından faydalıdırlar çünkü küçük düğme klozete daha az su akışı sağlarken, büyük olan daha fazla miktarda su akışı sağlar. Bunun yanında birçok farklı kaplamaya sahip kumanda panelleri vardır. En çok tercih edilen çeşitleri yüzeyinde iz bırakmayanalarıdır fakat piyasada birçok farklı bitişe sahip kumanda paneline ulaşabilirsiniz.

Kumanda panellerini tanıttığımız yazımızı umarız beğenmişsinizdir. Bu yazımızı beğendiyseniz yorum bırakabiilir ya da diğer yazılıarımızı okumak için blogumuzu ziyaret edebilirsiniz. Banyonuzun genel tarzına veya ihtiyacınıza göre birçok farklı kumanda paneli çeşidini ve diğer yapı malzemeleri ihtiyaçlarınızı yapilir.com‘da bulabilirsiniz.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (0)

🤗

Pratik (0)

😏

Detaylı (0)

🤓

Zekice (0)

🤠

Yol Gösterici (0)

🤩

Yenilikçi (0)

😜

Eğlenceli (0)

😲

Şaşırtıcı (0)

Yazar Hakkında

Yapılır

Yapılır

Yaşam alanlarınız için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve özgün tasarımlı yapı malzemeleri Yapılır'da! Banyo mobilyalarından lavabo ve klozete, seramikten batarya ve musluklara uzanan geniş bir çeşitlilik sunan online mağazamız, her bütçeye ve zevke uygun ürünlerimiz ile sizleri bekliyor.

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

Lokma ve Çeşitleri Nelerdir ve Nerelerde Kullanılır? #4357

22 Haz 2021

Lokma ve Çeşitleri Nelerdir ve Nerelerde Kullanılır?

Lokma özellikle altı köşeli cıvata ve vidaları sıkmak ve gevşetmek için kullanılan bir el aletidir. Birçok farklı biçimde karşımıza çıkabilir.
Hidrofor Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır? #5635

16 Eyl 2021

Hidrofor Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Hidrofor, bir hidrolik sistemin daha az güçlü bir pompa kullanarak aşırı taleplerle başa çıkmasına, geçici bir talebe daha hızlı yanıt vermesine ve titreşimleri yumuşatmasına olanak tanır. Bir tür enerji depolama cihazıdır.
Bide Nedir? Bidenin Tarihçesi #9696

03 Şub 2023

Bide Nedir? Bidenin Tarihçesi

Bide, ilk kez 1600’lü yıllarda Fransa’da kullanılan yarı lavabo yarı klozet özelliği taşıyan genital bölge hijyeni sağlamaya yönelik tasarlanmış bir vitrifiye elemanıdır.Türkiyede kullanımı pek yaygın olmamakla birlikte, tuvalet sonrası genital bölgenin temizlenmesi işlemi için kullanılır. Bide özellikle taharet musluğunun olmadığı ülkelerde kullanılan ve temizlik için kullanılan vitrifiye ürünüdür. Bidenin Doğuşu  Adını oturuş biçiminden almış olan bide […]