Anasayfa » Kumanda Paneli Nedir? Ne işe Yarar?

Kumanda Paneli Nedir? Ne işe Yarar?

Kumanda paneli, gömme rezervuarların çalışmasını kontrol eden banyo elemanıdır. Piyasada en çok mekanik olan kumada panellerine rastlanır.

Paylaş :
Kumanda Paneli Nedir? Ne işe Yarar? #1078
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 1 dk, 15 sn

Kumanda paneli, gömme rezervuarların çalışmasını kontrol eden banyo elemanıdır. Gömme rezervuarın dışarıdan görünen iki parçasından biridir, diğer parça stop valftir. Piyasada en çok mekanik olan çeşitlerine rastlanır. Bu mekanik panellerde, düğmeye basıldığında kaldıraç kalkar ve klozete su salınır.

Kumanda panellerinin birçok çeşidi vardır. Mekanik olabilecekleri gibi pnömatik veya elektronik de olabilirler. Elektronik olanları uzaktan kontrol edilebilirler ya da sensörlü olabilirler.

Mekanik, pnömatik ve elektronik kumanda panellerinin düğmeli modelleri, tek floşlu veya çift floşlu olarak ikiye ayrılırlar. Çift floşlu olan çeşitleri özellikle su tasarrufu açısından faydalıdırlar çünkü küçük düğme klozete daha az su akışı sağlarken, büyük olan daha fazla miktarda su akışı sağlar. Bunun yanında birçok farklı kaplamaya sahip kumanda panelleri vardır. En çok tercih edilen çeşitleri yüzeyinde iz bırakmayanalarıdır fakat piyasada birçok farklı bitişe sahip kumanda paneline ulaşabilirsiniz.

Kumanda panellerini tanıttığımız yazımızı umarız beğenmişsinizdir. Bu yazımızı beğendiyseniz yorum bırakabiilir ya da diğer yazılıarımızı okumak için blogumuzu ziyaret edebilirsiniz. Banyonuzun genel tarzına veya ihtiyacınıza göre birçok farklı kumanda paneli çeşidini ve diğer yapı malzemeleri ihtiyaçlarınızı yapilir.com‘da bulabilirsiniz.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (0)

🤗

Pratik (0)

😏

Detaylı (0)

🤓

Zekice (0)

🤠

Yol Gösterici (0)

🤩

Yenilikçi (0)

😜

Eğlenceli (0)

😲

Şaşırtıcı (0)

Yazar Hakkında

Yapılır

Yapılır

Yaşam alanlarınız için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve özgün tasarımlı yapı malzemeleri Yapılır'da! Banyo mobilyalarından lavabo ve klozete, seramikten batarya ve musluklara uzanan geniş bir çeşitlilik sunan online mağazamız, her bütçeye ve zevke uygun ürünlerimiz ile sizleri bekliyor.

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

İşkence (El Aleti) Nedir ve Nerelerde Kullanılır? #4391

23 Haz 2021

İşkence (El Aleti) Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

İşkence marangozlukta sıkça kullanılan bir el aletidir. En az iki ahşap parçanın birbirine sağlam bir şekilde yapıştırılması ve birleştirilmesi için parçaların sıkıştırılmasında kullanılır.
Yat Verniği Nedir? Nerelerde Kullanılır? #1825

23 Kas 2020

Yat Verniği Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Yat verniği; yat, tekne gibi deniz taşıtlarında ahşap kısımlara uygulanması için üretilmiş vernik çeşididir ve uygulandığı yüzeyi suya karşı korur.
Şiber Vana (Şiber Valf) Nedir ve Nasıl Çalışır? #3363

08 Nis 2021

Şiber Vana (Şiber Valf) Nedir ve Nasıl Çalışır?

Şiber vana diğer adıyla sürgülü valf nedir merak ediyorsanız eğer bu yazımız tam da sizin için. Şiber vana tesisatlarda borularda hereket eden akışkanın akışını durdurmaya yarayan tesisat elemanıdır.