Anasayfa » Ankastre Batarya ve Aplike Batarya Arasındaki Farklar

Ankastre Batarya ve Aplike Batarya Arasındaki Farklar

Ankastre batarya ve aplike bataryaların kullanımları aynı olsa da montajları birbirinden çok farklıdır. Ankastre bataryaların büyük bölümü sıva altındadır, bu tür bataryalar daha düz yüzeylere ve minimal tasarımlara sahip olurlar. Aplike bataryaların tamamı sıva üstündedir, tanıdığımız her zaman rastladığımız geleneksel bataryalar aplike bataryalardır. . Bahsettiğimiz bataryalar arasındaki fark daha çok estetik açıdandır. Bu yazımızda sizlere iki batarya çeşidi arasındaki farkları, avantajları ve dezavantajları anlatacağız.

Paylaş :
Ankastre Batarya ve Aplike Batarya Arasındaki Farklar #7588
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 3 dk, 50 sn

Ankastre batarya ve aplike bataryaların kullanımları neredeyse aynı olsa da montajları birbirinden çok farklıdır. Ankastre bataryaların büyük bölümü sıva altındadır, bu tür bataryalar daha düz yüzeylere ve minimal tasarımlara sahip olurlar. Aplike bataryaların tamamı sıva üstündedir, tanıdığımız her zaman rastladığımız geleneksel bataryalar aplike bataryalardır. . Bahsettiğimiz bataryalar arasındaki fark daha çok estetik açıdandır. Bu yazımızda sizlere iki batarya çeşidi arasındaki farkları, avantajları ve dezavantajları anlatacağız.

Montaj

Ankastre Batarya
Hansgrohe Ibox Ankastre Banyo İç Set

Aplike bataryaların tüm parçaları sıva üstünde kalır., kırmma-dökmeye gerek kalmaz. Genelde bu ürünlerin su girişleri standart ölçülerde olduğu için montajları da çok kolaydır. Aplike bataryalar kullanıcı tarafından bile rahatça değiştirilebilir, monte edilebilir. Aplike bataryalar montaj açısından daha avantajlı ve kolaydır diyebiliriz.

Ankastre bataryaların mekanizmaları sıva altında kalır. Bu yüzden bu tür bataryaların monte edilmesi gerektiğinde fayansların kırılması gerekebilir. Fakat Hansgrohe Ibox gibi sistemler sayesinde kırmaya ve dökmeye gerek olmadan Hansgrohe markasına ait bataryalar arasında rahatça değişiklik yapılabilir. Hansgrohe Ibox iç takım sayesinde ankastre bataryalar, aplike bataryalar kadar rahat bir şekilde sökülebilir ve monte edilebilirler. Bir tasarım harikası olan Ibox’u yıllarca ve biribirinden farklı Hansgrohe bataryalar için kullanabilirsiniz. Hansgrohe Ibox ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayarak “Hansgrohe Ibox Nedir ve Nasıl Kullanılır?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Hansgrohe Ibox iç takım duvar içine monte edilir. Bu sayede Hansgrohe bataryalar arasında değişiklik yaparken fayansları kırmanız gerekmez. Yıllar sonra banyonuzda değişim yapmanız gerektğinde elinizde kullanmış olduğunuz fayans bile olmayabilir. Bu da daha büyük dertlere yol açar. Fakat 2000’li yılların başında montajı yapılan bir Ibox bile hala günümüzdeki Hansgrohe bataryalarla birlikte kullanılabilmektedir.

Ankastre Batarya
Hansgrohe Talis E Ankastre Banyo Bataryası Mat Siyah Krom

Biçim

Ankastre batarya ve aplike batarya seçimi yaparken karar vermemizi etkileyen en önemli özellik bataryaların estetik açıdan görünüşleridir. Ankastre bataryalar son derece sade ve minimal bir görünüme sahiptir. Aplike bataryaların ise şık alternatifleri olmasına rağmen mekanizmaları sıva üstünde kalacağı için daha karışık ve kalabalık görünebilirler. Modern ve minimal bir tasarıma sahip banyolar için ankastre lavabo ve banyo bataryalarını öneririz.

Ankastre Bataryaların Kapladıkları Yer

Dar alanlar için ankastre bataryalar birebirdir. Özellikle yıkanma alanınız veya lavabonuz darsa, yerden kazanmak için bu tür bataryalar çok faydalıdır. Çünkü bahsettiğimiz gibi bu bataryaların mekanizmaları duvarın içindedir. Küçük banyolar için dekorasyon ipuçları ilginizi çekiyorsa buraya tıklayarak “Küçük Banyo Tasarımları, Öneriler ve Fikirler” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Tamir

Aplike bataryalar tamamen duvar dışına monte edildikleri için bozulduklarında müdahale edilmesi çok daha kolaydır. Rahatça sökülüp, tamir edilip tekrar takılabilir. Ankastre bataryanın değişimi içinse duvarın kırılarak müdahale edilmesi gerekebilir. Fakat eğer yukarıda bahsettiğimiz Hansgrohe Ibox teknolojisini kullanırsanız sadece ankastre kısmın sökülmesi yeterli olabilir.

Ankastre Batarya ve Aplike Batarya Arasından Sizin Seçiminiz Hangisi?

Sizlere iki tür bataryanın da özelliklerini, avantajlarını ve dezavantajlarını açıkladık. Yazımızdaki bilgilerin ışığında siz hangi bataryayı tercih edersiniz? Cevabınızı ve nedenini yorumlar kısmına yazarak diğer okuyuclarımıza seçimlerinde yardımcı olabilirsiniz. Fikirlerinizi heyecanla bekliyoruz.

Umuyoruz ki “Ankastre Batarya ve Aplike Batarya Arasındaki Farklar” başlıklı yazımız iki ürün arasındaki farkı anlamanıza ve karar vermenize yardımcı olmuştur. Eğer yazımızı faydalı bulduysanız diğer yazılarımız için Yapıyorum Blog‘u inceleyebilirsiniz. Yazılarımızda söz ettiğimiz rüm ürünleri en uygun fiyatlarla satın almak için ise Yapılır‘ı ziyaret edebilirsiniz.

Görüşleriniz ve yorumlarınız bizim için çok önemli. Bu yüzden yazılarımızla ilgili görüş ve önerilerinizi de aşağıya yorum olarak bırakabilirsinz.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (0)

🤗

Pratik (0)

😏

Detaylı (0)

🤓

Zekice (0)

🤠

Yol Gösterici (3)

🤩

Yenilikçi (0)

😜

Eğlenceli (0)

😲

Şaşırtıcı (0)

Yazar Hakkında

Yapılır

Yapılır

Yaşam alanlarınız için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve özgün tasarımlı yapı malzemeleri Yapılır'da! Banyo mobilyalarından lavabo ve klozete, seramikten batarya ve musluklara uzanan geniş bir çeşitlilik sunan online mağazamız, her bütçeye ve zevke uygun ürünlerimiz ile sizleri bekliyor.

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

Dyo mu Yoksa Jotun mu, Hangi Markayı Tercih Etmelisiniz? #5250

23 Ağu 2021

Dyo mu Yoksa Jotun mu, Hangi Markayı Tercih Etmelisiniz?

Sizin evinizde veya projenizde hangi boyayı kullanacağınıza daha rahat karar vermeniz için Dyo ve Jotun markalarını karşılaştıran bir yazı hazırladık. Umuyoruz yazının sonunda aklınızdaki soruların cevaplarını almış olacaksınız.
Gömme Rezervuar Ölçüleri #10766

23 Ağu 2023

Gömme Rezervuar Ölçüleri

Gömme rezervuarlar, banyoların daha düzenli ve şık görünmesini sağlayan kullanışlı bir çözümdür. Farklı markaların ürettiği gömme rezervuarlar, çeşitli boyutlarda ve özelliklerde mevcuttur. Bu markalar arasında Vitra, Duravit, Geberit gibi sektörün önde gelen markaları bulunmaktadır. Gömme rezervuarların boyutları, genellikle duvar kalınlığına ve klozetin üzerine yerleştirileceği duvarın uzunluğuna bağlı olarak değişir. Çoğu marka, farklı boyutlarda gömme rezervuar seçenekleri sunarak kullanıcılara esneklik sağlar. Bu sayede her banyo tasarımına uygun bir gömme rezervuar bulmak mümkün olur. Bu yazımızda çeşitli gömme rezervuar markaları ve boyutları hakkında bilgi vereceğiz.
Mutfak Tezgahı İçin Tercih Edebileceğiniz Malzemeler #11038

30 Ağu 2023

Mutfak Tezgahı İçin Tercih Edebileceğiniz Malzemeler

Mutfak tezgahlarında, kişisel tercihlerinize göre kullanılabilecek farklı malzemeler bulunmaktadır. Her malzemenin, kendine özgü özellikleri ve estetik katkıları bulunuyor. Kullanıcının bütçesi, mutfak ihtiyaçları ve tercih ettiği tarz gibi faktörlerle; ihtiyacınıza ve zevkinize uygun mutfak tezgahı seçiminde yol göstermesi için gelin birlikte malzeme seçeneklerine göz atalım.