Anasayfa » Kanallı Klozet mi Kanalsız mı Tercih Etmelisiniz?

Kanallı Klozet mi Kanalsız mı Tercih Etmelisiniz?

Eski klozetinizden kurtulup yeni bir klozet almaya karar verdiniz ya da yeni eviniz için klozet arıyorsunuz. Aklınızda tek bir soru: Kanallı klozet mi kanalsız klozet mi almalıyım? Bu yazımızda bu sorunun cevabını bulmanıza yardımcı olacağız.

Paylaş :
Kanallı Klozet mi Kanalsız mı Tercih Etmelisiniz? #2498
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 2 dk, 50 sn

Eski klozetinizden kurtulup yeni bir klozet almaya karar verdiniz ya da yeni eviniz için klozet arıyorsunuz. Aklınızda tek bir soru: Kanallı klozet mi kanalsız klozet mi almalıyım? Bu yazımızda bu sorunun cevabını bulmanıza yardımcı olacağız.

Kanallı Klozet

“Kanallı klozet mi kanalsız mı?” sorusuna cevap vermeden önce klozet kanallı klozet ve kanalsız klozetleri incelememiz gerekir.

Kanallı klozet; rezervuardan gelen suyun klozet içinde dolaşması için kapalı veya yarı kapalı kanala sahip olan klozetlerdir. Çoğumuzun evinde bulunan klasik klozet de diyebiliriz. Kanallı klozet, içindeki kanallar sayesinde temizlenir fakat özellikle kireçli suya sahip evlerde kanalların içi kireç tutar ve kanalların içini temizlemek gerekir. Ayrıca klozet gibi bir üründe ne kadar çok çıkıntı, kenar, köşe varsa mikroorganizmaların yaşayacağı ve çoğalacağı yer de o kadar fazladır.

Kanallı klozet mi kanalsız mı
Kanalsız Vitra klozet ve kanallı klozet arasındaki fark

Kanallı klozeti temizlemesi zor olsa da piyasada çoğu klozet hala kanallıdır ve bu yüzden kanallı klozetleri daha uygun fiyata bulabilirsiniz ve kanallı klozetlere göre daha sık ve derin bir temizlikle de olsa hijyen sağlayabilirsiniz.

Kanalsız Klozet

Kanallı klozet mi kanalsız klozet mi diye bir soru sorarken aslında çoğu kullanıcı kanalsız klozetin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını bilmiyor. Kanalsız klozetler rezervuardan gelen suyu kanallar yardımıyla değil suyun basıncıyla klozet içerisinde dolaştırırlar ve klozeti temizlerler. Bu sayede kanalsız klozetler su tasarrufu da yaparlar.

Kanalsız klozetlerde kanal olmadığı için mikroorganizmaların barınabilecekleri kenarlar, kıvrımlar ve oyuntular yoktur. Yani kanalsız klozetler hem rahat temizlenirler hem de daha az kirlenirler. Böylece de daha az temizliğe ihtiyaç duyarlar. Akdeniz Üniversitesi’nin yaptığı araştırmaya göre; Vitra markasına ait kanalsız Rim-ex klozetler kolay temizlenirken, standart kanallı klozetlere göre de %95 oranında daha hijyeniktirler. Kanalsız klozetlerle ilgili daha detaylı bilgi için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Kanalsız klozetler kolay temizlenmelerinin ve su tasarrufu sağlamalarının yanı sıra görsel açıdan da daha sade ve daha zariftirler. Günümüzde piyasada birçok kanalsız klozet bulmanız mümkün. Avantajları çok fazla olduğu için yakında sayılarının daha da artacağını öngörmek mümkün. Tüm bunların yanında kanalsız klozetlerin de kanallı klozetler gibi daha uygun fiyatlı olanları mevcut.

Hangisini Tercih Etmelisiniz?

Kanallı klozetler alıştığımız, yıllardır piyasada olan klozetler olduğu için bu seçim size daha güvenli gelebilir. Fakat kanalsız klozetler su tasarrufu sağladıkları gibi tuvaletinizde hijyen sağlamanızı da kolaylaştırırlar. Tabii ki sizin de bu konuyla ilgili fikirlerinizi çok merak ediyoruz. Hangi klozeti neden tercih ettiğinizi yorumlara yazabilir ve diğer okuyucularımıza yardımcı olabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için “Kanallı Klozet mi Kanalsız mı Tercih Etmelisiniz?” sorusuna cevap vermeye çalıştık. Eğer bu yazımız sizin için faydalı olduysa benzer yazılarımız için blogumuzu, klozet modellerini incelemek için de Yapılır‘i ziyaret edebilirsiniz. Yorumlarınızı da aşağıdaki kutuya bekliyoruz.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (85)

🤗

Pratik (48)

😏

Detaylı (111)

🤓

Zekice (23)

🤠

Yol Gösterici (274)

🤩

Yenilikçi (16)

😜

Eğlenceli (4)

😲

Şaşırtıcı (27)

Yazar Hakkında

Yapılır

Yapılır

Yaşam alanlarınız için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve özgün tasarımlı yapı malzemeleri Yapılır'da! Banyo mobilyalarından lavabo ve klozete, seramikten batarya ve musluklara uzanan geniş bir çeşitlilik sunan online mağazamız, her bütçeye ve zevke uygun ürünlerimiz ile sizleri bekliyor.

Kanallı Klozet mi Kanalsız mı Tercih Etmelisiniz? için 5 yorum yazıldı

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

Ankastre Batarya ve Aplike Batarya Arasındaki Farklar #7588

02 Şub 2022

Ankastre Batarya ve Aplike Batarya Arasındaki Farklar

Ankastre batarya ve aplike bataryaların kullanımları aynı olsa da montajları birbirinden çok farklıdır. Ankastre bataryaların büyük bölümü sıva altındadır, bu tür bataryalar daha düz yüzeylere ve minimal tasarımlara sahip olurlar. Aplike bataryaların tamamı sıva üstündedir, tanıdığımız her zaman rastladığımız geleneksel bataryalar aplike bataryalardır. . Bahsettiğimiz bataryalar arasındaki fark daha çok estetik açıdandır. Bu yazımızda sizlere iki batarya çeşidi arasındaki farkları, avantajları ve dezavantajları anlatacağız.
En İyi Duş Seti Markaları #10921

23 Ağu 2023

En İyi Duş Seti Markaları

İyi bir duş seti, banyonuzun tarzını tamamlamanın yanında; banyo deneyiminizi etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Bu yazıda; piyasada bulunan marka ve modellerden size en uygununu seçmenize yardımcı olması için, en iyi duş seti markalarını inceleyeceğiz.
Duravit ve Vitra Markalarına Yakından Bakalım #5372

28 Ağu 2021

Duravit ve Vitra Markalarına Yakından Bakalım

Duravit ve Vitra markalarının her ikisi de dünya çapında tanınan markalardır. Duravit Alman, Vitra Türk markası olmasına rağmen her ikisi de hem ülkemizde hem de dünyada banyo alanında son derece başarılı markalardır. Her iki marka da banyo pazarına vitrifiye ürünler üreterek girdiyse de günümüzde banyoyu baştan aşağıya döşeyecek ürün yelpazesine sahipler. İki şirket de banyo mobilyasından armatüre, aksesuardan yıkanma alanlarına kadar çeşitli ürünlerle banyonuzu güzelleştiriyorlar. Hangi markanın sizin ihtiyacınıza uygun olduğunu görmek için yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.