Anasayfa » Banyo Bataryası Tamamlayıcıları Nelerdir, Yakından Bakalım

Banyo Bataryası Tamamlayıcıları Nelerdir, Yakından Bakalım

Merak etmeyin hangi banyo bataryası tamamlayıcılarına ihtiyacınız olduğunu bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda hangi tamamlayıcıların hangi durumlarda kullanılması gerektiğini anlatacağız.

Paylaş :
Banyo Bataryası Tamamlayıcıları Nelerdir, Yakından Bakalım #7712
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 5 dk, 46 sn

Banyo bataryası tamamlayıcılarını hepimiz duyarız ve kullanılırız fakat bu tamamlayıcıların hepsine hakim olmayabiliriz. El duşlarından çıkış gagalarına; piyasada ihtiyacınıza yönelik birçok batarya tamamlayıcısına ulaşmanız mümkündür. Merak etmeyin hangi banyo bataryası tamamlayıcılarına ihtiyacınız olduğunu bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda hangi tamamlayıcıların hangi durumlarda kullanılması gerektiğini anlatacağız.

Banyo Bataryası Tamamlayıcıları

Bataryalar suyun sıcaklığını ve akış şiddetini ayarlamanıza yarayan armatürlerdir. Fakat özellikle banyo bataryalarında suyun nasıl ve nereden çıkacağını ayarlamak için birçok seçenek vardır. Bu seçeneklere banyo bataryası tamamlayıcıları denir. Bu bölümümüzde bu tamamlayıcıları ve hangi işler için kullanıldıklarını açıklayacağız.

Tepe Duşu

Tepe duşu, duvara monte edilen ve adından da anlaşılacağı gibi suyun tepeden gelmesini sağlayan banyo bataryası tamamlayıcısıdır. Sabittir ve tesisatı duvar içinde (ankastre) veya dışında olabilir. Tepe duşlarının birçok çeşidi vardır. Klasik çeşitleri duvara kısa bir boruyla bağlıdırlar, bu yüzden duvardan açılı gelirler ve normal bir akışa sahiptirler, suyun tepeden akışını sağlarlar. Daha yeni ve lüks tepe duşu çeşitleri ise dik bir akış sağlarlar ve neredeyse yağmur etkisi yaratırlar ve böylece daha doğal bir su deneyimi yaşatırlar. Bu da sıkça tercih edilmeleri için bir sebeptir. Tepe duşlarıyla ilgili daha detaylı bilgi için buraya tıklayarak “Tepe Duşu Nedir? Ne işe Yarar?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Banyo Bataryası Tamamlayıcıları
Hansgrohe Raindance E 300 Tepe Duşu duş alanınızı yağmur ormanına çevirecek.

El Duşu

El duşu çoğumuzun banyosunda bulunan en yaygın banyo bataryası tamamlayıcılarındandır. Yıkanma alanınızda ister küvet ister duş teknesi veya ıslak oda seçmiş olun, el duşu bir banyo için olmazsa olmazdır. Çok yönlülüğü sayesinde herkesin ilk tercihi olan el duşu, banyonuzu temizleme açısından bile hayatınızı kolaylaştıracak bir armatürdür. Duş sürgüleri ve askılar sayesinde el duşunuzu tepe duşu olarak bile kullanabilirsiniz. Ayrıca el duşları yine çocukları, ev hayvanlarını ve yaşlı insanları yıkamak için de büyük kolaylık sağlar. El duşu seçimi ile ilgili daha detaylı bilgi için buraya tıklayarak “El Duşu Seçimi Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Etmek Gerekir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Banyo Bataryası Tamamlayıcıları
Hansgrohe Croma Select E Vario El Duşu’nun Select özelliği sayesinde farklı sprey çeşitleri arasında rahatça geçiş yapabilirsiniz.

Çıkış Ucu/Çıkış Gagası

Gaga en basit ve direkt banyo bataryası tamamlayıcılarındandır. Suyun düz ve tek noktadan aktığı bu seçenek genelde yıkanmak amaçlı değil, su tutacak herhangi bir kabı doldurmak için kullanılır. Genelde aplike banyo bataryalarında çıkış gagası bulunur. Fakat özellikle ankastre bataryalarda gaga ürüne dahil değildir. Ayrı olarak satın alınması gerekir.

Çıkış Dirseği

Ankastre setlerde genelde batarya üzerinde su çıkışı bulunmaz. Tüm tesisat duvar içinde ilerler. Bu yüzden el duşuna ve el duşu hortumunu bağlayacak bir çıkışa ihtiyaç duyulur. Bunu gerçekleştiren banyo bataryası tamamlayıcısına da çıkış dirseği denir. Hansgrohe markasına ait Fixfit çıkış dirseği gibi ürünler el duşlarınızı ankastre bataryanıza bağlamaya yardımcı olurlar. Bunun yanında bazı çıkış dirseklerinde çıkış ucu ve el duşu arasında geçiş yapmanızı sağlayan yönlendirici bulunur. Bunlara da yönlendiricili çıkış dirseği denir. Bu özelliğe bazı aplike banyo bataryalarında da rastlayabilirsiniz.

Banyo Bataryası Tamamlayıcıları
Hansgrohe Fixfit E Duş Çıkış Dirseği ankastre banyo bataryası kullanımlarında el duşunu tesisata bağlamaya yarar.

Çıkış gagası seçerken el duşunuzu da asmanıza imkan veren seçenekleri tercih edebilirsiniz. Böylece ayrı bir el duşu askısı almanıza ve bunu ayrıca monte etmenize gerek kalmaz.

Kombinasyon Banyo Bataryası Tamamlayıcıları

Bazı banyo armatürlerinin birden çok su çıkışı olabilir. Birden çok çıkışa sahip bu sistemlere duş kolonu ya da duş ünitesi denir. Ayrıca duş kolonlarının daha gelişmiş versiyonları da vardır. Bunlara duş sistemi denir ve masaj gibi ekstra özelliklere sahiptirler.

Duş Kolonu

Duş kolonu hem tepe duşunu hem de el duşunu içeren armatürlerdir. Her duş kolonu banyo bataryasını içermez. Bu tip duş kolonlarını satın alırken kullanabilmek için banyo bataryası da satın almanız gerekir.

Hansgrohe Raindance Select S 240 1 Jet Termostatik Duş Kolonu ile el duşu ve tepe duşu arasında rahatça geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca termostatik banyo bataryası sayesinde suyu istediğiniz sıcaklığa sabitleyebilirsiniz.

Duş kolonu sayesinde farklı başlıklar arasında geçiş sağlayabilir, ihtiyacınıza ve zevkinize göre istediğiniz duş başlığını kullanabilirsiniz. Tepe duşu sanki yağmur altında veya bir şelale altında duş alıyormuşsunuz hissi verirken el duşu hem duş aldığınız alanın hem de bedeninizin her yerine ulaşmanızı sağlar. Duş kolonlarıyla iglili daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayarak “Duş Kolonu Nedir ve Avantajları Nelerdir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Duş Sistemi

Duş sistemleri klasik duş kolonlarına ek olarak lüks özellikler barındıran armatürlerdir. Bunlar masaj gibi hoparlör gibi ekstra özellikler olabilir.

Sizin Tercihiniz Hangi Banyo Bataryası Tamamlayıcısı?

Yazımızda size birçok banyo bataryası tamamlayıcısından bahsettik. Sizin banyonuzda tercih ettiğiniz tamamlayıcı hangisi? Tercihinizi ve nedenlerinizi yorumlara bırakarak kararsız kalan okuyucularımıza yardımcı olabilirsiniz.

Umuyoruz “Banyo Bataryası Tamamlayıcıları Nelerdir, Yakından Bakalım” başlıklı yazımız banyo bataryası tamamlayıcıları ile ilgili sizi yeterince bilgilendirmiştir. Bu yazımızı beğendiyseniz, benzer yazılarımız için Yapıyorum Blog‘u ziyaret edebilirsiniz. Onlarca yazımızdan birkaçı mutlaka ilginizi çekecektir. Yazılarımızda bahsettiğimiz ürünleri en uygun fiyatlarla ve güvenle satın almak içinse Yapılır‘ı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlarınız bizim için çok değerli. Soru, öneri ve görüşlerinizi aşağıya yorum olarak bırakırsanız size en kısa zamanda dönüş yapacağız.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (0)

🤗

Pratik (1)

😏

Detaylı (0)

🤓

Zekice (1)

🤠

Yol Gösterici (0)

🤩

Yenilikçi (0)

😜

Eğlenceli (0)

😲

Şaşırtıcı (0)

Yazar Hakkında

Yapılır

Yapılır

Yaşam alanlarınız için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve özgün tasarımlı yapı malzemeleri Yapılır'da! Banyo mobilyalarından lavabo ve klozete, seramikten batarya ve musluklara uzanan geniş bir çeşitlilik sunan online mağazamız, her bütçeye ve zevke uygun ürünlerimiz ile sizleri bekliyor.

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

Hansgrohe Renkli Bataryalar ile Banyonuzu Renklendirin #6654

01 Ara 2021

Hansgrohe Renkli Bataryalar ile Banyonuzu Renklendirin

Hansgrohe renkli bataryalar da diğer renkli ürünler ve mobilyalar gibi evinize renk katarken uyum sağlamanıza yardımcı olurlar. Bu yazımızda sizlere Hansgrohe markasına ait renkli bataryaları daha yakından tanıtmaya çalışacağız.
Hansgrohe Ibox Nedir ve Nasıl Kullanılır? #7630

05 Şub 2022

Hansgrohe Ibox Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Hansgrohe Ibox, ankastre banyo bataryalarını monte ederken hayatınızı son derece kolaylaştıran bir iç settir. Hansgrohe kalitesiyle üretilmiş ve tasarlanmış olan Ibox yıllarca kullanılabilir. Bu yazımızda ülkemizde daha çok yeni tanınmaya başlayan bu ürünü ve faydalarını anlatacağız.
Feng Shui ile Evinizin Olumlu Enerjisini Yükseltin. #11279

25 Eki 2023

Feng Shui ile Evinizin Olumlu Enerjisini Yükseltin.

Feng Shui, evlerimizin enerjik dengesini sağlayarak daha huzurlu ve pozitif bir yaşam alanı yaratmamıza yardımcı olan eski bir Çin uygulamasıdır. Evinizde Feng Shui prensiplerini uygulayarak daha huzurlu, dengeli ve enerjik bir yaşam alanı oluşturmanıza yardımcı olacak temel ipuçlarını inceliyoruz.