Anasayfa » En İyi Klozet Markaları Hangileri?

En İyi Klozet Markaları Hangileri?

Bu yazımızda piyasadaki sayısız klozet markası arasında en iyi olanları inceleyip neden en iyilerin bu markalar olduğunu açıklayacağız.

Paylaş :
En İyi Klozet Markaları Hangileri? #9204
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 6 dk, 16 sn

En iyi klozet markaları demek sizin paranızı hak eden ve banyonuzu daha hijyenik bir hale getiren klozetler demektir. Özellikle evinizde bir yenilemeye gidiyorsanız en iyi klozet markalarını bilmeniz gerekir. Bu yazımızda piyasadaki sayısız klozet markası arasında en iyi olanları inceleyip neden en iyilerin bu markalar olduğunu açıklayacağız.

En İyi Klozet Markaları

En iyi klozet markası tabii ki kişisel tercihlere ve ihtiyaçlara göre değişebilmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi en iyi klozet markasını seçerken birçok kriter vardır.

Kullanıcıların klozet tercih ederken dikkat ettiği özellikler genelde klozetin hijyenik olması, tasarımı, fonksiyonu, su tasarrufu yapması, kanallı/kanalsız olmasıdır. Bazı kullanıcılar için yerli üretim de önemli olabilir. Fakat bu özelliklerin önceliği herkes için farklıdır. Biz bu bölümde öncelikli tercihlerimize yer vereceğiz:

Vitra

En iyi klozet markaları deyince ilk aklımıza gelen ve hepimizin bildiği marka olan Vitra sizi pişman etmeyecektir. Türkiye’de klozet üretiminde öncü markalardan olan Vitra ülkemizin gururu olan marka şu an 80 ülkeye ihracat yapan bir şirketler grubuna dönmüştür.

Vitra 1942 yılında Kartal, İstanbul’da Dr. Nejat F. Eczacıbaşı tarafından kurulmuştur. Sadece 8 çalışanla kurulan atölye günümüzde birçok alt markaya sahip olan Eczacıbaşı Holding’e evrilmiştir. Başta seramik süs eşyaları üreten atölye gün geçtikçe, müşterilerinin istekleri doğrultusunda vitrifiye elemanları da üretmeye başlamıştır.

Vitrifiye elemanlarına artan talep doğrultusunda Kartal’da bir de fabrika kuran Nejat Eczacıbaşı, bu zamanlarda vitrifiye elemanları konusunda özelleşmiştir. 1966 yılında da çalışanların oylaması sonucu bu girişime “Vitra” adı verilir. 1977 yılında Bozüyük’te, halen ana kampüs olarak hizmet veren, fabrika kurulur. Bu fabrikada armatür, vitrifiye ve karo üretimi de yapılmaktadır. Neredeyse 80 yıllık tecrübeye sahip Vitra ülkemizdeki en eski ve en büyük vitrifiye üreticisidir. Bu yüzden Vitra en iyi klozet markalarından biridir.

Creavit

Creavit piyasaya 1960’lı yıllarda seramik tuvalet taşı üreterek girmiştir. Yıllar içinde seramik alanında gelişerek klozet, lavabo, bide ve pisuvar gibi vitrifiye ürünlerini de üretmeye başlamıştır. Fakat bütünleşik bir banyo deneyimi için bunun yetmeyeceğini düşünen Creavit; armatür, banyo mobilyaları ve banyo aksesuarlarını pazarlarına da giriş yapmıştır.

Günümüzde bir markayı seçerken markanın sürdürülebilirliğe katkısı da büyük önem taşımaktadır. Sürdürülebilirlik konusundaki tüm tedbirlerinin yanı sıra Creavit doğal gaz ile elektrik üretimi esnasında oluşan ısıyı sıcak su elde edilmesinde kullanmaktadır. Bu sayede enerjiyi boşa harcamak yerine üretime tekrar dahil etmektedir. Bu dönüşüm teknolojisi sayesinde Creavit, Türkiye’de atık ısıyı enerjiye dönüştüren ilk marka olmuştur. Bunların yanında Creavit kendi ürettiği delikli üretim plakalarıyla hem kendi üretiminde tasarruf sağlamaktadır hem de bu teknolojinin dünya çapında yayılması sayesinde diğer firmaların da enerji tasarrufu yapmasına katkıda bulunmuştur. Ayrıca Creavit’in karbon salınımı Avrupa’da sektörün ortalamasının altındadır.

Yerel üretim vitrifiye ürünlerini tüm dünyaya ihraç eden marka, mütevazi başlangıcına rağmen en iyi klozet markaları arasına girmiştir. Creavit markasına ait klozetleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Duravit

En iyi vitrifiye markalarından olan Duravit’in tarihi çok gerilere uzanmaktadır. Şirket 1817 yılında Georg Friedrich Horn tarafından Hornberg, Almanya’da kurulmuştur. Duravit’in vitrifiye ürünler üretmeye başlaması ise 1956 yılında olmuştur. 1980’lere gelindiğinde batarya ve banyo aksesuarları da üretmeye başlayan marka ünlü bir marka haline gelmiştir.

Duravit, ürünlerinin tasarımları için; Sir Norman Foster, Philippe Starck, Frank Huster, Sergei Tchoban ve Matteo Thun gibi birçok ünlü tasarımcıyla çalışmıştır. Böylece ürünlerinin üstün kalitesinin, fonksiyonelliğinin yanında tasarımına ve şıklığına da ne kadar önem verdiğini göstermektedir.

İleri teknolojinin ve makineleşmenin hayatımızın her alanına sızdığı çağımızda; konu tasarım ve fonksiyonda zirveye ulaşmak olunca, Duravit kalitesi hala yüksek oranda insan yeteneğine ve dikkatine dayanıyor. Duravit zanaatkarlığı destekliyor ve işinde uzman kişilerle çalışarak kalitesini koruyor. Bu yüzden en iyi klozet markalarından bahsederken Duravit markasına ait klozetlere gözünüz kapalı güvenebilirsiniz.

Geberit

Gömme rezervuarlarıyla tanıdığımız Geberit; klozet ve diğer vitrifiye ürünlerini de üretmektedir. Suyla olan tecrübesini ve ilişkisini kanallı ve kanalsız klozetlerine de yansıtan marka günümüzde en iyi klozet markalarından biri haline gelmiştir. Gömme rezervuarın mucidi olan İsviçre markası yenilikçi klozetleri ile de tanınmaktadır. Geberit’in bir diğer icadı olan kanalsız klozetler sayesinde mikroorganizmaların klozette bulunmamasını sağlayarak daha hijyenik bir banyo ortamı oluşturuyor. ‘Kanalsız Klozet Nedir?’ yazımıza göz atarak kanalsız klozetler hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Geberit 1964 yılında ilk gömme rezervuarı piyasaya sunmuştur. Geberit bu buluş öncesinde plastiği sıhhi tesisatta etkin bir biçimde kullanması ve yine ilk plastik rezervuarı piyasaya sunması sayesinde Avrupa’da sıhhi tesisat alanında tanınan bir markaydı. Gömme rezervuarın icadıyla ise Avrupa’da öncü konuma geldi. Gömme rezervuarlarla ilgili daha ayrıntılı bilgi için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Daha önce klozet ölçülerinden bahsettiğimiz yazımızda klozet ölçülerinde çok farklı değişiklikler olmadığından bahsetmiştik. Bu durumda küçük veya büyük bir banyoya da sahip olsanız yaklaşık aynı ölçülerde klozet almak durumundasınız. Küçük banyoya sahip kullanıcılar için klozetlerde çok farklı tasarımlar bulunmasa da gömme rezervuar bir çeşit seçerek hem alandan az da olsa tasarruf sağlanabilir. Gömme rezervuar sayesinde temizlenecek yüzeyler azaltılabilir ve daha kolay bir temizlik sağlanabilir. Böylece banyonuzun daha uzun süre temiz ve düzenli kalmasını sağlayabilirsiniz.

En İyi Klozet Markaları

Sizin En İyi Klozet Markalarınız Hangileri?

Günlük hayatta hepimiz çeşitli klozet markalarıyla karşı karşıya geliyoruz. Sadece görüntüsünden bile olsa hepimizin favori bir klozet markası vardır. Yorumlara favori markanızı yazarak diğer okuyucularımıza ve bizlere yardımcı olabilirsiniz.

Yazımıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Umarız “En İyi Klozet Markaları Hangileri?” başlıklı yazımız ilginizi çekmiştir. Eğer bu içeriğimizi beğendiyseniz benzer içerikler için blogumuzu ziyaret edebilirsiniz. Yazımızda bahsettiğimiz ürünleri satın almak için ise Yapılır‘ı ziyaret edebilirsiniz.

Görüşleriniz ve yorumlarınız bizim için çok önemli. Bu yüzden yazılarımızla ilgili görüş ve önerilerinizi aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (7)

🤗

Pratik (1)

😏

Detaylı (6)

🤓

Zekice (3)

🤠

Yol Gösterici (18)

🤩

Yenilikçi (4)

😜

Eğlenceli (1)

😲

Şaşırtıcı (2)

Yazar Hakkında

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

Banyoda Sıcaklık Kontrolü ve Önemi #11783

12 Mar 2024

Banyoda Sıcaklık Kontrolü ve Önemi

Banyo günün temposuna hazırlanmak ve günün yorgunluğunu atmak için oldukça sık uğradığımız bir mekandır. Banyonun temiz, düzenli, konforlu, tarzınızı yansıtan ve spa benzeri bir atmosfere sahip olan bir mekan olması Konforlu ve dinlendirici bir banyo ortamı yaratarak banyoda geçirdiğimiz vakit çok daha özel kılabilirsiniz. Konforlu bir banyo ortamı yaratmak için ise dikkat edebileceğiniz birçok unsur var. Bunlardan genelde en çok gözden kaçırılanlardan birisi ise banyoda sıcaklık kontrolü sağlamaktır. İster rahatlatıcı bir banyo yapıyor olun ister güne hazırlanıyor olun, banyonuzu kullanmak istediğinizde doğru ve istenilen sıcaklığa sahip olmak banyodaki deneyiminizi büyük ölçüde artırabilir. Bu yazımızda banyoda sıcaklık kontrolünün önemi ve banyoda sıcaklık kontrolü sağlayabilmek için bazı püf noktalardan bahsedeceğiz.
Geberit Markasını Yakından İnceleyelim #10842

26 Tem 2023

Geberit Markasını Yakından İnceleyelim

Geberit yıllardır hayatımızı kolaylaştıran banyo aksesuar ve mobilyaları ile herkese hitap eden çözümler sunuyor. Bu İsviçre merkezli şirket, banyo teknolojisi ve tasarımında önde gelen isimlerden sadece bir tanesi, aynı zamanda Red Dot ödülünün de sahibi.
Klozet Kapağı Nedir ve Nasıl Seçilir? #6319

09 Kas 2021

Klozet Kapağı Nedir ve Nasıl Seçilir?

Yeni bir eve taşınıldığında hijyen adına ilk yapılan şeylerden biri klozet kapağını değiştirmektir. Klozetin kendisini değiştirmek daha zor ve pahalı olacağı için klozet kapağı değiştirmek çok daha mantıklıdır. Tam da bu yüzden klozet kapakları çok gerekli ve kullanışlı ürünlerdir.