Anasayfa » En İyi Lavabo Markaları Hangileri?

En İyi Lavabo Markaları Hangileri?

Bu yazımızda piyasadaki sayısız lavabo markası arasında en iyi olanları inceleyip neden en iyilerin bu markalar olduğunu açıklayacağız.

Paylaş :
En İyi Lavabo Markaları Hangileri? #9310
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 6 dk, 28 sn

En iyi lavabo markaları demek sizin paranızı hak eden ve hijyeninize, temizliğinize katkıda bulunan lavabolar demektir. Özellikle evinizde bir yenilemeye gidiyorsanız en iyi lavabo markalarını bilmeniz gerekir. Bu yazımızda piyasadaki sayısız lavabo markası arasında en iyi olanları inceleyip neden en iyilerin bu markalar olduğunu açıklayacağız.

En İyi Lavabo Markaları

Bu markaları ‘En iyi lavabo markaları’ başlığı altında incelememizi sağlayan bir çok sebep var. Sizlere bu yazımızda bahsedeceğimiz tüm markalar, uzun yıllar deneyim sonucunda dünyaca ünlü markalar olmuşlardır ve RedDot ve iF gibi sayısız tasarım ödüllerine layık görülmüşlerdir. İnovatif çalışmalar ve geliştirilen teknolojiler sayesinde her kullanıcıya hitap edebilecek ürün katalogları mevcut. Montaj sürecini ve karmaşıklığını ortadan kaldıracak kolay kurulum özelliklerine sahip olmaları sayesinde bir çok ürünü kendiniz de monte edebilirsiniz.

En iyi lavabo markası tabii ki kişisel tercihlere ve ihtiyaçlara göre değişebilmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi en iyi lavabo markasını seçerken birçok kritere dikkat etmek gerekir. Bu kriterlerin bazıları kişisel ve özel ihtiyaçlara yönelik olabilir. Mesela özel ihtiyaçlara sahip birinin veya çocuklu bi ailenin lavabo ihtiyacı bekar ve özel ihtiyaçları olmayan birinden farklı olacaktır. Biz bu bölümde farklı kriter ve ihtiyaçlara göre genel olarak en çok seçeneği sunan markalara yer vereceğiz.

Vitra

En iyi vitrifiye markaları deyince ilk aklımıza gelen, hepimizin bildiği ve yerli bir marka olan Vitra; lavabo alanında sizi pişman etmeyecektir. Türkiye’de vitrifiye üretiminde öncü markalardan olan ve ülkemizin gururu olan marka şu an 80 ülkeye ihracat yapan bir şirketler grubuna dönmüştür.

Vitra 1942 yılında Kartal, İstanbul’da Dr. Nejat F. Eczacıbaşı tarafından kurulmuştur. Sadece 8 çalışanla kurulan atölye günümüzde birçok alt markaya sahip olan Eczacıbaşı Holding’e evrilmiştir. Başta seramik süs eşyaları üreten atölye gün geçtikçe, müşterilerinin istekleri doğrultusunda vitrifiye elemanları da üretmeye başlamıştır.

Vitrifiye elemanlarına artan talep doğrultusunda Kartal’da bir de fabrika kuran Nejat Eczacıbaşı, bu zamanlarda vitrifiye elemanları konusunda özelleşmiştir. 1966 yılında da çalışanların oylaması sonucu bu girişime “Vitra” adı verilmiştir.

1977 yılında Bozüyük’te, halen ana kampüs olarak hizmet veren, fabrika kurulur. Bu fabrikada armatür, vitrifiye ve karo üretimi de yapılmaktadır. Neredeyse 80 yıllık tecrübeye sahip Vitra ülkemizdeki en eski ve en büyük vitrifiye üreticisidir. Özel ihtiyaç sahibi bireyler ve çocuklar için ürettiği seçeneklerle de tanınan Vitra en iyi lavabo markalarından biridir.

Creavit

Creavit piyasaya 1960’lı yıllarda seramik tuvalet taşı üreterek girmiştir. Yıllar içinde seramik alanında gelişerek klozet, lavabo, bide ve pisuvar gibi vitrifiye ürünlerini de üretmeye başlamıştır. Fakat bütünleşik bir banyo deneyimi için bunun yetmeyeceğini düşünen Creavit; armatür, banyo mobilyaları ve banyo aksesuarlarını pazarlarına da giriş yapmıştır.

Günümüzde bir markayı seçerken markanın sürdürülebilirliğe katkısı da büyük önem taşımaktadır. Sürdürülebilirlik konusundaki tüm tedbirlerinin yanı sıra Creavit doğal gaz ile elektrik üretimi esnasında oluşan ısıyı sıcak su elde edilmesinde kullanmaktadır. Bu sayede enerjiyi boşa harcamak yerine üretime tekrar dahil etmektedir. Bu dönüşüm teknolojisi sayesinde Creavit, Türkiye’de atık ısıyı enerjiye dönüştüren ilk marka olmuştur. Bunların yanında Creavit kendi ürettiği delikli üretim plakalarıyla hem kendi üretiminde tasarruf sağlamaktadır hem de bu teknolojinin dünya çapında yayılması sayesinde diğer firmaların da enerji tasarrufu yapmasına katkıda bulunmuştur. Ayrıca Creavit’in karbon salınımı Avrupa’da sektörün ortalamasının altındadır.

Yerel üretim vitrifiye ürünlerini tüm dünyaya ihraç eden marka, mütevazi başlangıcına rağmen en iyi vitrifiye ve lavabo markaları arasına girmiştir. Creavit markasına ait lavaboları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Duravit

En iyi lavabo markalarından biri olan Duravit’in tarihi çok gerilere uzanmaktadır. Şirket 1817 yılında Georg Friedrich Horn tarafından Hornberg, Almanya’da kurulmuştur. Duravit’in vitrifiye ürünler üretmeye başlaması ise 1956 yılında olmuştur. 1980’lere gelindiğinde batarya ve banyo aksesuarları da üretmeye başlayan marka ünlü bir marka haline gelmiştir.

Duravit, ürünlerinin tasarımları için; Sir Norman Foster, Philippe Starck, Frank Huster, Sergei Tchoban ve Matteo Thun gibi birçok ünlü tasarımcıyla çalışmıştır. Böylece ürünlerinin üstün kalitesinin, fonksiyonelliğinin yanında tasarımına ve şıklığına da ne kadar önem verdiğini göstermektedir.

İleri teknolojinin ve makineleşmenin hayatımızın her alanına sızdığı çağımızda; konu tasarım ve fonksiyonda zirveye ulaşmak olunca, Duravit kalitesi hala yüksek oranda insan yeteneğine ve dikkatine dayanıyor. Duravit zanaatkarlığı destekliyor ve işinde uzman kişilerle çalışarak kalitesini koruyor. Bu yüzden en iyi lavabo markalarından bahsederken Duravit markasına ait lavabolara gözünüz kapalı güvenebilirsiniz.

Geberit

Gömme rezervuarlarıyla tanıdığımız Geberit; klavabo ve diğer vitrifiye ürünlerini de üretmektedir. Suyla olan tecrübesini ve ilişkisini lavabo tasarımlarına da yansıtan marka günümüzde en iyi lavabo markalarından biri haline gelmiştir. Gömme rezervuarın mucidi olan İsviçre markası yenilikçi klozetleri ile de tanınmaktadır. Özellikle sade tasarımlı lavaboları ile tanınan marka, kaliteye önem verenlerin tercihi.

Geberit 1964 yılında ilk gömme rezervuarı piyasaya sunmuştur. Geberit bu buluş öncesinde plastiği sıhhi tesisatta etkin bir biçimde kullanması ve yine ilk plastik rezervuarı piyasaya sunması sayesinde Avrupa’da sıhhi tesisat alanında tanınan bir markaydı. Gömme rezervuarın icadıyla ise Avrupa’da öncü konuma geldi. Gömme rezervuarlarla ilgili daha ayrıntılı bilgi için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Geberit’in vitrifiye ürünleri ve banyo mobilyasından oluşan iCon serisi farklı renk ve dokularda geniş bir ürün kataloğu sunar. Vitrifiye ürünlerini özenle tasarlayan Geberit, farklı yükseklikteki lavaboları, kişiselleştirilebilir mobilya kulpları ve farklı mobilya kombinasyonları ile banyonuza ayak uyduracak seriyi incelediğimiz yazıya sitemizden göz atabilirsiniz.

En İyi Lavabo Markaları

Sizin En İyi Lavabo Markalarınız Hangileri?

Günlük hayatta hepimiz çeşitli lavabo markalarıyla karşı karşıya geliyoruz. Sadece görüntüsünden bile olsa hepimizin favori bir lavabo tasarımı ve markası vardır. Yorumlara favori markanızı yazarak diğer okuyucularımıza ve bizlere yardımcı olabilirsiniz.

Yazımıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Umarız “En İyi Lavabo Markaları Hangileri?” başlıklı yazımız ilginizi çekmiştir. Eğer bu içeriğimizi beğendiyseniz benzer içerikler için blogumuzu ziyaret edebilirsiniz. Yazımızda bahsettiğimiz ürünleri satın almak için ise Yapılır‘ı ziyaret edebilirsiniz.

Görüşleriniz ve yorumlarınız bizim için çok önemli. Bu yüzden yazılarımızla ilgili görüş ve önerilerinizi aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (3)

🤗

Pratik (2)

😏

Detaylı (3)

🤓

Zekice (0)

🤠

Yol Gösterici (4)

🤩

Yenilikçi (0)

😜

Eğlenceli (0)

😲

Şaşırtıcı (0)

Yazar Hakkında

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

Duravit Zencha ve Duravit White Tulip Serileri #10011

01 Nis 2023

Duravit Zencha ve Duravit White Tulip Serileri

Bu yazımızda, tasarım ve teknolojiyi bir araya getiren üst segment vitrifiye markalarından Duravit'in, tasarımcı Sebastian Herkner tarafından geleneksel japon ritüellerinden ve japon el işçiliğinden ilhamla tasarlanan Duravit ZenCha serisinden ve Red Dot Tasarım Ödüllü tasarımcı Philippe Starck tarafından açmakta olan bir lale silüetinden esinlenerek tasarlanan Duravit White Tulip serisinden bahsedeceğiz.
Termostatik Banyo Bataryası Nedir ve Nasıl Çalışır? #817

26 Ağu 2020

Termostatik Banyo Bataryası Nedir ve Nasıl Çalışır?

Termostatik banyo bataryası suyun sıcaklığını ayarlayan bataryadır. Bu bataryalar suyun sıcaklığını istediğiniz dereceye ayarlamanızı ve bataryayı her kullandığınızda aynı sıcaklıkta kullanmanızı sağlarlar.
Banyolarda Bohem Tarzı: Renkli ve Özgün İpuçları #11978

24 Nis 2024

Banyolarda Bohem Tarzı: Renkli ve Özgün İpuçları

Bohem dekorasyon stili son yıllarda giderek daha popüler hale geldi. Yaşadığınız mekanları Bohem tarzda dekore etmek çok zor olmamak ile birlikte özellikle çok zaman geçirdiğimiz banyolarda Bohem tarzı bir atmosfer sağlayarak banyoyu daha eğlenceli ve canlı bir ortam haline getirmeniz mümkün. Bohem stilinin sağladığı eğlenceli atmosfer ile içerisinde vakit geçirmekten keyif alacağınız banyo ortamları yaratabilir ve uzun ve yorucu bir günün ardından rahatlayabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Bohem tasarım stili ile banyonuzu sıkıcı olmayan ve tarzınızı yansıtan bir ortam için bazı dekorasyon ipuçlarından bahsedeceğiz.