Anasayfa » Geberit iCon Serisine Yakından Bakalım

Geberit iCon Serisine Yakından Bakalım

Geberit iCon, Geberit serisinin en şık serilerinden biridir. Sanılanın aksine Geberit sadece mucidi olduğu gömme rezervuarları üretmez. Geberit İCon serisinde olduğu gibi şık tasarımlarıyla göz dolduran vitrifiye ürünleri ve banyo mobilyaları da üretir. Bu yazımızda sizlere Geberit iCon serisi ürünleri tanıtırken bu ürünleri neden tercih etmeniz gerektiğini de anlatacağız.

Paylaş :
Geberit iCon Serisine Yakından Bakalım #6409
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 3 dk, 13 sn

Geberit iCon, Geberit serisinin en şık serilerinden biridir. Sanılanın aksine Geberit sadece mucidi olduğu gömme rezervuarları üretmez. Geberit İCon serisinde olduğu gibi şık tasarımlarıyla göz dolduran vitrifiye ürünleri ve banyo mobilyaları da üretir. Bu yazımızda sizlere Geberit iCon serisi ürünleri tanıtırken bu ürünleri neden tercih etmeniz gerektiğini de anlatacağız.

Geberit

Geberit, ülkemizde özellikle son 10 yıldır son derece tanınan bir marka haline gelmiş olan ve gömme rezervuarlarıyla bilinen bir markadır. Gömme rezervuarın mucidi olarak bilinen marka 1874 yılında İsviçre’de doğmuştur. Başlarda çeşitli tesisat işleri yapan kurucu Caspar Melchior Gebert sonraki yıllarda icat ettiği kurşun kaplı ahşap rezervuar ve kurşun sifon parçaları ile büyük bir başarı sağlamıştır.

İlerleyen yıllarda Caspar Melchior Gebert’in oğulları şirketin başına geçerek ürün yeplazelerini genişlettiler ve İsviçre’nin diğer kentlerine ve çevre ülkelere açıldılar. 1930’da plastik sıhhi tesisat alanında lider konumuna geldiler. Şirket 1952’de tamamı plastikten oluşan ilk rezervuarı üretip satışa sundu. Geberit; mucidi olduğu gömme rezervuarı 1964’te piyasaya sürdü. Bu buluş, markayı Avrupa’da sıhhi tesisatın bir numarası konumuna getirdi.

Geberit iCon Serisi

Geberit iCon, vitrifiye elemanlarından banyo mobilyalarına kadar geniş bir yelpazede çeşitliliğe sahip olan banyo ürünleri serisidir. Bu serideki ürünler çağdaş ve rahat çizgilere sahiptirler. Aynı zamanda bu ürünler çoğu dekorasyona uyum sağlarken kullanıcıya konfor sağlarlar. Modern ürün tasarımı seven tasarım tutkunlarına geniş bir yelpazede seçenekler sunan bu seri, net çizgilere sahiptir.

Geberit iCon vitrifiye ürünleri ve banyo mobilyaları büyük alanlar için seçimler sunduğu gibi kısıtlı alanlar için de çözümler sunmaktadır. Küçük banyo ve tuvaletler için köşe çözümleri, depolama alanları ve küçük lavabolar ürün yelpazesi içindedir. Konforu her metrekare için olmazsa olmaz olarak gören marka, banyo mobilyalarını da buna uygun olarak üretir. Küçük banyoların dekorasyonları ile ilgili ipuçları verdiğimiz “Küçük Banyo Tasarımları, Öneriler ve Fikirler” başlıklı yazımız için buraya tıklayabilirsiniz.

Geberit iCon Serisini Neden Tercih Etmelisiniz?

  • Serinin klozetleri kanalsızdır. Kanalsız klozetler, geleneksel kanallı klozetlere göre çok daha hijyeniktirler. Kanalsız klozetlerle ilgili daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Serideki lavaboların dış kısımları keskin, hazne kısmı ise oval hatlara sahiptir. Bu tezatlık banyonuza şıklık katar.
  • Banyo mobilyaları ve lavabolar, farklı banyolar için farklı şekillerde bir araya gelebilirler. Tasarım esnekliği sunar.
  • Kullanıcı ihtiyacına göre ayarlanabilen farklı yüksekliklere monte edilebilirler.

Geberit iCon ve Geberit Senya Arasındaki Fark Nedir?

Geberit Senya serisi sadece lavabo, klozet ve bideden oluşmaktadır. Geberit Senya serisinde banyo mobilyaları yoktur. Bunun yanında iCon serisinin dış hatları daha keskinken Senya serisinin dış hatları oval hatta neredeyse yarım daire şeklindedir. iCon serisine ait klozetler kanalsızken Senya klozetler kanallıdır.

Umuyoruz “Geberit iCon Serisine Yakından Bakalım” başlıklı yazımız seriyle ilgili sizi yeterince bilgilendirmiştir. Bu yazımızı beğendiyseniz, benzer yazılarımız için Yapıyorum Blog‘u ziyaret edebilirsiniz. Onlarca yazımızdan birkaçı mutlaka ilginizi çekecektir. Yazılarımızda bahsettiğimiz ürünleri en uygun fiyatlarla ve güvenle satın almak içinse Yapılır‘i ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlarınız bizim için çok değerli. Soru, öneri ve görüşlerinizi aşağıya yorum olarak bırakırsanız size en kısa zamanda dönüş yapacağız.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (0)

🤗

Pratik (2)

😏

Detaylı (1)

🤓

Zekice (0)

🤠

Yol Gösterici (1)

🤩

Yenilikçi (0)

😜

Eğlenceli (0)

😲

Şaşırtıcı (0)

Yazar Hakkında

Yapılır

Yapılır

Yaşam alanlarınız için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve özgün tasarımlı yapı malzemeleri Yapılır'da! Banyo mobilyalarından lavabo ve klozete, seramikten batarya ve musluklara uzanan geniş bir çeşitlilik sunan online mağazamız, her bütçeye ve zevke uygun ürünlerimiz ile sizleri bekliyor.

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

Minimal Bir Mutfak İçin Dekorasyon İpuçları #11179

18 Eki 2023

Minimal Bir Mutfak İçin Dekorasyon İpuçları

Minimalizm işlevsel ve sade olmasıyla son yıllarda giderek daha popüler bir tasarım trendi haline geldi. Minimal bir mutfak tasarımının bu kadar popüler olmasının bir diğer nedeni ise minimal tasarlanmış bir ortamın kalabalık ve bunaltıcı durmaması, kolay temizlenebilmesi ve evi daha geniş gösterebilmesi. Konu mutfak tasarımı olduğunda minimal bir yaklaşım hem estetik hem de işlevsel bir alan yaratmaya yardımcı olabilir. Sadeleştirme yoluyla yaşam tarzınızı iyileştirmeye odaklanmış bu tasarım trendini siz de mutfağınıza uygulayarak minimal bir mutfak atmosferi yaratabilirsiniz. Bu yazımızda hem şık hem de verimli bir alan yaratmanıza yardımcı olacak minimal bir mutfak için bazı dekorasyon ipuçlarını tartışacağız.
Banyo Su Basıncı İçin Eksiksiz Kılavuz #10718

07 Tem 2023

Banyo Su Basıncı İçin Eksiksiz Kılavuz

Banyo su basıncı ve sıcaklığı, banyo deneyimini etkileyen önemli faktörlerdir. Doğru su basıncı için tesisat sisteminin kontrol edilmesi ve basınç regülatörü kullanılması gerekmektedir. Özel bataryalar ve perlatörler su basıncını artırabilir. Termostatik bataryalar ise su sıcaklığını sabit tutar. Su basıncının düşük olması, şebeke sorunları, tesisat problemleri veya eski donanımlardan kaynaklanabilir. Su kaynağının kontrolü ve gerekli düzeltmeler için uzman yardımı önemlidir. Su basıncı ve sıcaklığının dengelenmesi, keyifli bir banyo deneyimi sağlar.
Geberit Markasını Yakından İnceleyelim #10842

26 Tem 2023

Geberit Markasını Yakından İnceleyelim

Geberit yıllardır hayatımızı kolaylaştıran banyo aksesuar ve mobilyaları ile herkese hitap eden çözümler sunuyor. Bu İsviçre merkezli şirket, banyo teknolojisi ve tasarımında önde gelen isimlerden sadece bir tanesi, aynı zamanda Red Dot ödülünün de sahibi.