Anasayfa » Geberit Gömme Rezervuar Tercih Etmek İçin 10 Sebep

Geberit Gömme Rezervuar Tercih Etmek İçin 10 Sebep

Neden Geberit gömme rezervuarı seçmelisiniz? İşte piyasadaki en iyi gömme rezervuarlar olarak bilinen Geberit gömme rezervuarları seçmeniz için 10 neden:

Paylaş :
Geberit Gömme Rezervuar Tercih Etmek İçin 10 Sebep #3064
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 5 dk, 47 sn

Geberit gömme rezervuarları muhakkak duymuşsunuzdur ya da kullanmışsınızdır. Ne kadar verimli ve sorunsuz çalıştıklarını da fark etmişsinizdir. Peki piyasada birçok gömme rezervuar hatta daha uygun fiyatlı gömme rezervuar varken neden Geberit’i seçmelisiniz? İşte piyasadaki en iyi gömme rezervuarlar olarak bilinen Geberit gömme rezervuarları seçmeniz için 10 neden:

1-Gömme Rezervuarın Mucidi: Geberit

Gömme rezervuarı, onun mucidinden daha iyi kim tanıyabilir ve kimin gömme rezervuar konusunda daha çok tecrübesi olabilir ki? Tabii ki kimsenin. Geberit 1964 yılında ilk gömme rezervuarı piyasaya sunmuştur. Geberit bu buluş öncesinde plastiği sıhhi tesisatta etkin bir biçimde kullanması ve yine ilk plastik rezervuarı piyasaya sunması sayesinde Avrupa’da sıhhi tesisat alanında tanınan bir markaydı. Gömme rezervuarın icadıyla ise Avrupa’da öncü konuma geldi. Gömme rezervuarlarla ilgili daha ayrıntılı bilgi için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

2-Her İhtiyaca ve Zevke uygun Ürün Çeşitliliği

Her türlü ihtiyaca, zevke ve duvar tipine uygun bir Geberit gömme rezervuar mutlaka vardır. Duvarınızın tuğla, alçıpan, gazbeton olması hiç fark etmez. Geberit Duofix alçıpan duvarlar için uygunken, Geberit Kombifix tuğla, bims ve gazbeton duvarlar için uygundur. Geberit, tecrübesi sayesinde tüm ihtiyaçlara cevap verebilir.

Alpha Gömme Rezervuar

Geberit Alpha gömme rezervuarlar sadece Alpha kumanda panelleriyle uyumludurlar. Alpha kumanda panelleri diğer serilere göre daha ufaktırlar ve daha az yer kaplarlar. Su girişi üsttendir ve gömme rezervuar 114 cm’dir. Geberit’e has doldurma tekniği sayesinde ses çıkarmaz ve su tasarrufu sağlar. Yoğuşmaya karşı yalıtılmıştır.

Sigma Gömme Rezervuar

8 cm veya 12 cm kalınlığındaki duvarlara göre ayrı çeşitleri bulunmaktadır. Geberit Sigma gömme rezervuarlar sadece Sigma kumanda panelleriyle uyumludurlar. Fabrikadan 3/6 L ayarlı gelir fakat arttırabilir veya azaltabilirsiniz. Su girişi üsttendir ve gömme rezervuar 112 cm’dir ama farklı boyutlarda da ayarlanabilir. Yoğuşmaya karşı yalıtılmıştır. Duofresh koku alma ünitesi ile uyumludur. Köşe elemanı seçeneği mevcuttur.

Omega Gömme Rezervuar

Geberit Omega gömme rezervuarlar sadece Omega kumanda panelleriyle uyumludurlar. Omega gömme rezervuarlarda kumanda paneli gömme rezervuarın üst kısmına da takılabilir. Su girişi üsttendir ve gömme rezervuar 112, 98 ve 82 cm uzunluklarına adapte edilebilir. Geberit’e has doldurma tekniği sayesinde ses çıkarmaz ve su tasarrufu sağlar. Yoğuşmaya karşı yalıtılmıştır. Uzaktan deşarj kumandalarıyla uyumludur.

3-50 Yılı Aşkın Tecrübe

Geberit gömme rezervuarı tam 57 sene önce buldu ve Geberit şu zamana kadar 70 milyondan fazla gömme rezervuar montajı yaptı. Bu birçok Avrupa ülkesinin nüfusundan bile fazla bir sayı. Gömme rezervuarın mucidi olmanın yanı sıra 1900’lerin başından itibaren sıhhi tesisatta plastik kullanımının yaygınlaşmasına katkıda bulunmuştur. Böylece de tesisat daha ulaşılabilir ve dayanıklı hale gelmiştir. Yani aslında markanın temellerinin 1874 yılında atıldığını düşünürsek bu tesisat alanında neredeyse 150 yıllık tecrübe demek.

4-Garanti

Kendisine ve ürünlerine güvenen bir marka olarak Geberit tüm ürünlerinin arkasında durmaktadır. Markanın göz bebeği olan Geberit gömme rezervuarlar ve montaj elemanları 5 yıl garantilidir. Bunun yanında marka, 25 yıl yedek parça bulundurma garantisi verir. Böylece hem satın aldığınız ürünün ömrü uzar hem de yeni bir gömme rezervuar almayacağınız için değerli kaynaklar tükenmemiş olur.

5-Kumanda Paneli

Geberit’te her mekana, zevke ve ihtiyaca göre kumanda paneli bulabilirsiniz. Alpha kumanda panelleri Sigma kumanda panellerine göre daha küçüktür. Bunun yanında Sigma21 kumanda panellerinin yüzeyine istenilen görsel veya malzeme eklenebilmektedir. Böylece Geberit’in geniş ürün yelpazesinden istediğiniz renk veya deseni bulamasanız bile kendi istediğiniz tasarımı ekleyebilirsiniz.

Geberit kumanda panelleri kullanıcılarına çift deşarj imkanı sunar. Bir buton daha az su harcarken diğer buton daha fazla su akıtır. Böylece Geberit kumanda panelleri su tasarrufu yapmanıza yardımcı olur.

Geberit fotoselli kumanda panelleri sayesinde kumanda paneline dokunmadan aktive etmek mümkündür. Böylece kumanda paneli üstünde barınabilecek her türlü mikroorganizmadan korunmuş olursunuz.

Gömme rezervuarınızı alırken kumanda panelinizle gömme rezervuarınızın uyumlu olmasına dikkat edin. Çünkü Alpha gömme rezervuar Alpha kumanda paneliyle, Sigma gömme rezervuar Sigma kumanda paneliyle ve Omega gömme rezervuar Omega kumanda paneliyle çalışabilir.

6-Duofresh

Geberit’in Duofresh teknolojisi sayesinde tuvaletinizde koku derdine son. Sigma kumanda panellerine kolayca monte edilen Duofresh’i telefonunuzla rahatça kontrol edebilirsiniz. Duofresh kokuyu yayılmadan kaynağında yok eder. Ayrıca Duofresh modülü kullanıcıyı algılar ve tuvaletinize ortam ışığı sağlar.

7-400 kg’a Kadar Yük Taşıma

Geberit gömme rezervuarlar son derece dayanıklıdırlar ve tam 400 kg’a kadar ağırlık taşıyabilirler.

8-Ses İzolasyonu

Geberit’in özel teknolojisi sayesinde rezervuar dolarken ses çıkarmaz. Diğer rezervuarlar depo boşaldıktan sonra yeniden dolum yaparken bir sürü gürültü yaparlar. Fakat Geberit sizi rahatsız etmez ve gürültü kirliliğine yol açmaz.

9-Su Tasarrufu

Gömme rezervuarların en önemli özelliklerinden birisi tabii ki sağladıkları su tasarrufudur. Maalesef günümüzde temiz su kaynakları tükenmekte ve bu da yakın gelecekte su tasarrufuyla ilgili sıkı önlemlerin gerekebileceğini göstermekte. Ama su tasarrufuna şimdiden önem verirsek ve imkanlarımız dahilinde su tasarrufuna katkı sağlamaya çalışırsak ileride gerekebilecek olan sıkı önlemleri hafifletebiliriz. Bu ufak değişiklikler ve seçimler aynı zamanda faturamızı da hafifletecek ve bütçeye de katkı sağlayacaktır. Geberit gömme rezervuarlar az su ile çok iş yapmaya programlanmışlardır. Fabrikadan 3/6 L ayarlı deşarj kapasitesiyle çıkış yapan Geberit gömme rezervuarları daha alçak veya yüksek kapasiteyle kullanmanız mümkündür.

10-Arıza Halinde Müdahale Etmek Kolaydır

Sanılanın aksine gömme rezervuarlara müdahale etmek, arıza durumunda tamir etmek çok kolaydır. Kırıp dökme gerektirmez. Kumanda paneli sökülerek rahatça duvar içine ulaşılabilir ve sorun çözülür. Ayrıca daha önce bahsettiğimiz gibi; Geberit 25 yıl yedek parça bulundurma garantisi verir.

Geberit gömme rezervuar en uygun fiyatlar ve kaçırılmayacak fırsatlarla hayatınızı kolaylaştırmak için Yapılır‘de. Eğer bu yazımızı faydalı bulduysanız aşağıya yorum bırakabilirsiniz ve diğer yazılarımızı okumak için blogumuzu inceleyebilirsiniz.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (0)

🤗

Pratik (1)

😏

Detaylı (1)

🤓

Zekice (0)

🤠

Yol Gösterici (1)

🤩

Yenilikçi (0)

😜

Eğlenceli (0)

😲

Şaşırtıcı (0)

Yazar Hakkında

Yapılır

Yapılır

Yaşam alanlarınız için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve özgün tasarımlı yapı malzemeleri Yapılır'da! Banyo mobilyalarından lavabo ve klozete, seramikten batarya ve musluklara uzanan geniş bir çeşitlilik sunan online mağazamız, her bütçeye ve zevke uygun ürünlerimiz ile sizleri bekliyor.

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

Hansgrohe Duş Kanalları İncelemesi #8075

20 Nis 2022

Hansgrohe Duş Kanalları İncelemesi

Hansgrohe duş kanalları kaliteleri ve şıklıklarıyla dikkat çekmektedirler. Hansgrohe; batarya ve armatürleriyle tanıdığımız, kalitesine güvendiğimiz bir markadır. Almanya'da doğmuş olan Hansgrohe, üstün Alman mühendislik tecrübesine sahiptir. Bu yazımızda; Hansgrohe markasının tesisattaki uzun tecrübesini nasıl duş kanallarının tasarımına ve üretimine de taşıdığını yakından göreceğiz.
Banyo Mobilyası Seçimi Nasıl Yapılır? #8332

02 Haz 2022

Banyo Mobilyası Seçimi Nasıl Yapılır?

mobilyası seçimi banyonuz için vereceğiniz önemli kararlardan biridir. Bu seçimin önemli olmasının nedeni banyoda oldukça geniş bir alan kaplamasıdır. Belki de seramik ve fayanstan sonra banyonuzda en büyük yeri banyo mobilyası kaplar. Bu yazımızda sizlere banyo seçiminizde yardımcı olacağını düşündüğümüz birkaç kriterden bahsedeceğiz.
Kumanda Paneli Seçimi Nasıl Yapılır? #3339

10 Nis 2021

Kumanda Paneli Seçimi Nasıl Yapılır?

Kumanda paneli seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç özellik vardır. Bu yazımızda sizlere bu seçimi yapmanızda yardımcı olacağız.