Anasayfa » Islak Oda Nedir, Nasıl Kurulur ve Nelere İhtiyaç Duyulur?

Islak Oda Nedir, Nasıl Kurulur ve Nelere İhtiyaç Duyulur?

yıkanmak için duş teknesine veya küvete ihtiyaç yoktur (fakat bazı ıslak odaların içinde küvet olabilir). Islak oda, banyoda yıkanma için ayrılmış bir bölümdür ve su sadece zeminin eğimi sayesinde gidere yönlendirilir. Evinizin banyosunda adeta bir spa deneyimi yaşamınızı sağlar.

Paylaş :
Islak Oda Nedir, Nasıl Kurulur ve Nelere İhtiyaç Duyulur? #5517
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 2 dk, 57 sn

Islak oda bir yıkanma alanı çeşididir. Başka yıkanma alanları olarak duş teknesini ve küveti örnek verebiliriz. Islak odada yıkanmak için duş teknesine veya küvete ihtiyaç yoktur (fakat bazı ıslak odaların içinde küvet olabilir). Islak oda, banyoda yıkanma için ayrılmış bir bölümdür ve su sadece zeminin eğimi sayesinde gidere yönlendirilir. Evinizin banyosunda adeta bir spa deneyimi yaşamınızı sağlar.

Islak oda olacak bölgenin etrafı camla veya başka bir malzemeyle banyonun kalan kısmından ayrılır. Bu hem ıslak odanın sınırlarını belirlemeye yardımcı olur hem de ıslak odada yıkanılırken suyun dışarı sıçramasını önler. Islak odayı kurmak için ihtiyacınız olan sadece bir gider, duş kolonu ve bir çeşit duşakabindir.

Islak Oda Nasıl Kurulur ve Nelere İhtiyaç Duyulur?

Islak oda inşa etmek aslında çok basittir. Eğer zemin eğiminizi doğru bir açıyla ve doğru noktaya verirseniz ıslak odanın etrafında bir sete bile ihtiyacınız yoktur. Bu yüzden ıslak odanın içinde banyonuzun kalanıyla aynı karoları kullanabilirsiniz ve bu da banyonuzda tam bir bütünlük sağlamanıza yardımcı olur. Islak odayı tamamen şeffaf bir camla kaplarsanız banyonuz çok daha ferah gözükecektir. Fakat eğer daha mahrem bir alan oluşturmak isterseniz buzlu cam da kullanabilirsiniz.

Karonuzu ve ıslak odayı çevreleyecek camı seçtikten sonra sıra güzel bir duş kanalı seçmekte. Duş kanallları aslında gelişmiş yer süzgeçleridir. Duş kanalları kısa sürede daha çok suyu süzebilirler ve çok kolay temizlenirler. Duş kanalları ve yer süzgeçleriyle ilgili ayrıntılı bilgi almak için “Yer Süzgeçleri ve Duş Kanalları Nasıl Çalışır?” başlıklı yazımızı burada okuyabilirsiniz. Günümüzde piyasada çok şık ızgaralara sahip olan hatta ortam aydınlatmasına sahip duş kanalları bulabilirsiniz.

Duş kanalınızı seçtiyseniz sırada banyo bataryanız ve duş kolonunuz var. Islak odadaki en önemli noktalardan biri size spa etkisi yaşatacak bir duştur. Bunu da çok geniş bir alana sahip tepe duşu veya el duşu ile sağlayabilirsiniz. Bunun için size termostatik bataryanın da dahil olduğu Hansgrohe Crometta S240 Termostatik Duş Kolonu‘nu öneriyoruz. Hem el duşuna hem de tepe duşuna sahip bu duş kolonuyla yağmur altında olduğunuzu sanacaksınız. Ayrıca termostatik bataryası sayesinde suyun sıcaklığı her zaman istediğiniz noktada olacak.

Umuyoruz “Islak Oda Nedir, Nasıl Kurulur ve Nelere İhtiyaç Duyulur?” başlıklı yazımız ıslak odalarla ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmanıza yardımcı olmuştur. Bu ve bunun gibi yazılarımızla sizin sorularınıza cevap vermeye çalışıyoruz. Benzer yazılarımız için Yapıyorum Blog‘u ziyaret edebilir ve onlarca yazımız içinden size uygun olanları okuyabilirsiniz. Bu ve diğer yazılarımızdaki ürünleri güvenle satın almak içinse Yapılır‘ı inceleyebilirsiniz.

Yorumlarınız bizim için çok değerli. Gelecek yazılarımız için araştırmamızı istediğiniz konuları, sorularınızı ve görüşlerinizi aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Yorumlarınızı okuyup en kısa zamanda cevap vermeye çalışıyoruz.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (0)

🤗

Pratik (0)

😏

Detaylı (0)

🤓

Zekice (0)

🤠

Yol Gösterici (0)

🤩

Yenilikçi (0)

😜

Eğlenceli (0)

😲

Şaşırtıcı (0)

Yazar Hakkında

Yapılır

Yapılır

Yaşam alanlarınız için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve özgün tasarımlı yapı malzemeleri Yapılır'da! Banyo mobilyalarından lavabo ve klozete, seramikten batarya ve musluklara uzanan geniş bir çeşitlilik sunan online mağazamız, her bütçeye ve zevke uygun ürünlerimiz ile sizleri bekliyor.

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

Galvaniz Nedir? Galvaniz Kaplama Nasıl Yapılır? #3197

25 Mar 2021

Galvaniz Nedir? Galvaniz Kaplama Nasıl Yapılır?

Galvaniz; metallerin aşınma ve paslanmaya karşı çinko ile kaplanmasıdır. Metallerin uzun süre dayanması için çinko kaplaması çok faydalıdır.
Rezervuar Nedir, Nasıl Çalışır ve Çeşitleri Nelerdir? #4955

03 Ağu 2021

Rezervuar Nedir, Nasıl Çalışır ve Çeşitleri Nelerdir?

Rezervuar en basit haliyle klozeti temizlemeye ve klozetteki atıkları pis su borularına ulaştırmaya yarayan su deşarj sistemidir. Tüm klozetlerde bir çeşit rezervuar bulunur; gömme, asma veya klozet üstü. Bu yazımızda sizlere rezervuarı ve çeşitlerini daha detaylı bir şekilde anlatacağız.
Jakuzi Nedir, Nasıl Kullanılır ve Nasıl Seçilir? #8781

11 Ağu 2022

Jakuzi Nedir, Nasıl Kullanılır ve Nasıl Seçilir?

Jakuzi hem yıkanmak hem de masaj için kullanılabilen bir banyo elemanıdır. Elektrikle çalışır ve jetleri sayesinde su ve havayı kullanarak kullanıcıya masaj yapar.