Anasayfa » Red Dot Tasarım Ödülü Nedir ve Neden Önemlidir?

Red Dot Tasarım Ödülü Nedir ve Neden Önemlidir?

Red Dot Tasarım Ödülleri 1955 yılından beri verilen ve tasarım dünyasında büyük önemi olan tasarım ödüllerindendir. Dünyada üstün tasarımlara ödül veren birçok oluşum bulunmaktadır. Konuyla ilgili daha geniş bilgiye sahip olan “Red Dot, iF ve Good Design Tasarım Ödülleri Nelerdir?” başlıklı yazımız için buraya tıklayabilirsiniz. Almanya merkezli olan ödüller her sene sektörün en iyi tasarımlarını […]

Paylaş :
Red Dot Tasarım Ödülü Nedir ve Neden Önemlidir? #5615
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 2 dk, 39 sn

Red Dot Tasarım Ödülleri 1955 yılından beri verilen ve tasarım dünyasında büyük önemi olan tasarım ödüllerindendir. Dünyada üstün tasarımlara ödül veren birçok oluşum bulunmaktadır. Konuyla ilgili daha geniş bilgiye sahip olan “Red Dot, iF ve Good Design Tasarım Ödülleri Nelerdir?” başlıklı yazımız için buraya tıklayabilirsiniz. Almanya merkezli olan ödüller her sene sektörün en iyi tasarımlarını seçmekte ve bu tasarımları ödüllendirmektedir.

Red Dot GmbH & Co. KG 30 Temmuz 1954’te Verein Industrie olarak, Krupp’ta Halkla İlişkiler ve Reklam Müdürlüğü yapmış olan Karl Handhausen’in girişimiyle kurulmuştur. Krupp gibi son derece köklü bir Alman firmasında kaliteli üretimi yakından gören Karl Handhausen; Alman ürünlerinin uluslararası olarak bilinirliğini arttırmak ve kalitesini dünyaya tanıtmak için yola çıkmıştır. Bu ödüllerie birlikte rekabetin artması sayesinde Alman ürünlerinin kalitesi daha da artmıştır.

Günümüzde Red Dot Tasarım Ödülleri ulusal bir yarışma olmaktan çıkıp tüm dünyanın tasarımlarının değerlendirildiği uluslararası bir etkinlik haline gelmştir. Dünyadaki en önemli ve prestijli uluslararası tasarım ödüllerinden biridir. Değerlendirilmek üzere başvurusu yapılan ürünler yaklaşık 50 kişilik, alanlarında uzman bir jüri komitesi tarafından incelenmekte ve seçilmektedir. Dünyanın her yerinden tasarımcıların ve markaların başvurduğu yarışma; ticari faaliyetlerini tasarım yoluyla öne çıkarmak isteyen herkese yöneliktir. 

Red Dot Tasarım Ödülü’ne her sene yaklaşık 70 ülkeden 18.000 başvuru yapılmaktadır. Tanıdığımız birçok uluslararası markanın yanında Vitra gibi ülkemizin gurur firmalar da bu ödüle hak kazanmıştır. Kazananlara ödülleri her sene gerçekleştirilen Red Dot Gala Ödül Töreni’nde takdim edilmektedir.

Yapılır’da Red Dot Tasarım Ödülü’ne layık görülmüş birçok ürün bulabilirsiniz:

Yukarıda bahsettiğimiz seriler dışında Yapılır’da en uygun fiyatlarla bulabileceğiniz ACOVitraArtema ve Geberit markalarının da çeşitli Red Dot ödülleri bulunmaktadır.

Tanıttığımız ürünler açısından çok önemli olan Red Dot Tasarım Ödülleri ile ilgili yazımız umarız ilginizi çekmiştir. Bu yazımızı beğendiysenz diğer yazılarımızı okumak için Yapıyorum Blog‘u inceleyebilirsiniz. Bahsedilen ödüllere sahip ürünleri satın almak için de Yapılır‘ı ziyaret edip söz konusu ürünlere en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Yorumlarınız bizim için çok değerli. Görüş, öneri ve gelecek yazılarımız için fikirlerinizi aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Bırakacağınız yorumlar hem bizim hem de diğer okurlarımız için faydalı olacaktır.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (0)

🤗

Pratik (0)

😏

Detaylı (1)

🤓

Zekice (0)

🤠

Yol Gösterici (0)

🤩

Yenilikçi (0)

😜

Eğlenceli (0)

😲

Şaşırtıcı (0)

Yazar Hakkında

Yapılır

Yapılır

Yaşam alanlarınız için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve özgün tasarımlı yapı malzemeleri Yapılır'da! Banyo mobilyalarından lavabo ve klozete, seramikten batarya ve musluklara uzanan geniş bir çeşitlilik sunan online mağazamız, her bütçeye ve zevke uygun ürünlerimiz ile sizleri bekliyor.

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

Mutfak Dekorasyonu Trendleri: 2022 #6267

30 Eki 2021

Mutfak Dekorasyonu Trendleri: 2022

2022 yılında mutfak dekorasyonu yaparken; bolca doğal ürünlerden yararlanılırken doğal ışık kullanımı da artacak. Aydınlık malzeme ve renklerin kullanımı artarken toprak tonları da çok revaçta olacak. Bu yazımızda sizlere 2022 yılında trend olacak olan mutfak ürünlerini ve malzemeleri anlatacağız.
Dekorasyon Trendleri 2022: Banyo #6182

23 Eki 2021

Dekorasyon Trendleri 2022: Banyo

Dekorasyon trendlerini takip etmek evinizin dekorasyonunu günün modasına uydururken yeni teknolojilerden de haberiniz olmasını sağlar. Böylece hem daha fonksiyonel hem de daha şık bir eve sahip olursunuz. Bu yazımızda sizler için 2022'nin banyo dekorasyon trendlerini derledik.
2023 Yılının Renkleri ve 2023 Pantone Rengi Nedir? #8667

27 Tem 2022

2023 Yılının Renkleri ve 2023 Pantone Rengi Nedir?

2023 yılının renkleri belirlendi. Özellikle Pantone tarafından belirlenen yılın rengi herkesin en çok merak ettiklerinden. Bu yazımızda 2023 yılında sıkça göreceğimiz tüm renkleri inceleyeceğiz.