Anasayfa » Red Dot Tasarım Ödülü Nedir ve Neden Önemlidir?

Red Dot Tasarım Ödülü Nedir ve Neden Önemlidir?

Red Dot Tasarım Ödülleri 1955 yılından beri verilen ve tasarım dünyasında büyük önemi olan tasarım ödüllerindendir. Dünyada üstün tasarımlara ödül veren birçok oluşum bulunmaktadır. Konuyla ilgili daha geniş bilgiye sahip olan “Red Dot, iF ve Good Design Tasarım Ödülleri Nelerdir?” başlıklı yazımız için buraya tıklayabilirsiniz. Almanya merkezli olan ödüller her sene sektörün en iyi tasarımlarını […]

Paylaş :
Red Dot Tasarım Ödülü Nedir ve Neden Önemlidir? #5615
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 2 dk, 39 sn

Red Dot Tasarım Ödülleri 1955 yılından beri verilen ve tasarım dünyasında büyük önemi olan tasarım ödüllerindendir. Dünyada üstün tasarımlara ödül veren birçok oluşum bulunmaktadır. Konuyla ilgili daha geniş bilgiye sahip olan “Red Dot, iF ve Good Design Tasarım Ödülleri Nelerdir?” başlıklı yazımız için buraya tıklayabilirsiniz. Almanya merkezli olan ödüller her sene sektörün en iyi tasarımlarını seçmekte ve bu tasarımları ödüllendirmektedir.

Red Dot GmbH & Co. KG 30 Temmuz 1954’te Verein Industrie olarak, Krupp’ta Halkla İlişkiler ve Reklam Müdürlüğü yapmış olan Karl Handhausen’in girişimiyle kurulmuştur. Krupp gibi son derece köklü bir Alman firmasında kaliteli üretimi yakından gören Karl Handhausen; Alman ürünlerinin uluslararası olarak bilinirliğini arttırmak ve kalitesini dünyaya tanıtmak için yola çıkmıştır. Bu ödüllerie birlikte rekabetin artması sayesinde Alman ürünlerinin kalitesi daha da artmıştır.

Günümüzde Red Dot Tasarım Ödülleri ulusal bir yarışma olmaktan çıkıp tüm dünyanın tasarımlarının değerlendirildiği uluslararası bir etkinlik haline gelmştir. Dünyadaki en önemli ve prestijli uluslararası tasarım ödüllerinden biridir. Değerlendirilmek üzere başvurusu yapılan ürünler yaklaşık 50 kişilik, alanlarında uzman bir jüri komitesi tarafından incelenmekte ve seçilmektedir. Dünyanın her yerinden tasarımcıların ve markaların başvurduğu yarışma; ticari faaliyetlerini tasarım yoluyla öne çıkarmak isteyen herkese yöneliktir. 

Red Dot Tasarım Ödülü’ne her sene yaklaşık 70 ülkeden 18.000 başvuru yapılmaktadır. Tanıdığımız birçok uluslararası markanın yanında Vitra gibi ülkemizin gurur firmalar da bu ödüle hak kazanmıştır. Kazananlara ödülleri her sene gerçekleştirilen Red Dot Gala Ödül Töreni’nde takdim edilmektedir.

Yapılır’da Red Dot Tasarım Ödülü’ne layık görülmüş birçok ürün bulabilirsiniz:

Yukarıda bahsettiğimiz seriler dışında Yapılır’da en uygun fiyatlarla bulabileceğiniz ACOVitraArtema ve Geberit markalarının da çeşitli Red Dot ödülleri bulunmaktadır.

Tanıttığımız ürünler açısından çok önemli olan Red Dot Tasarım Ödülleri ile ilgili yazımız umarız ilginizi çekmiştir. Bu yazımızı beğendiysenz diğer yazılarımızı okumak için Yapıyorum Blog‘u inceleyebilirsiniz. Bahsedilen ödüllere sahip ürünleri satın almak için de Yapılır‘ı ziyaret edip söz konusu ürünlere en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Yorumlarınız bizim için çok değerli. Görüş, öneri ve gelecek yazılarımız için fikirlerinizi aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Bırakacağınız yorumlar hem bizim hem de diğer okurlarımız için faydalı olacaktır.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (0)

🤗

Pratik (0)

😏

Detaylı (1)

🤓

Zekice (0)

🤠

Yol Gösterici (1)

🤩

Yenilikçi (0)

😜

Eğlenceli (0)

😲

Şaşırtıcı (0)

Yazar Hakkında

Yapılır

Yapılır

Yaşam alanlarınız için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve özgün tasarımlı yapı malzemeleri Yapılır'da! Banyo mobilyalarından lavabo ve klozete, seramikten batarya ve musluklara uzanan geniş bir çeşitlilik sunan online mağazamız, her bütçeye ve zevke uygun ürünlerimiz ile sizleri bekliyor.

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

Sıcaklarla Baş Etmek ve Püf Noktaları #11072

06 Eyl 2023

Sıcaklarla Baş Etmek ve Püf Noktaları

Yaz, yüzme, yürüyüş ve piknik gibi açık hava etkinlikleri için harika bir fırsat olduğu için birçok insanın dört gözle beklediği bir mevsimdir. Her geçen gün artan dünya nüfusu ve kirlenen hava ile birlikte Ozon tabakasının Güneş ışınlarını önleyemediğini biliyoruz. Bununla birlikte, vücuda zarar verebilecek aşırı sıcak nedeniyle zorlu bir zaman olabilir. Eğer tansiyon ve şeker gibi hastalıklarınız varsa ya da kalp rahatsızlıklarına sahipseniz sıcaklarla baş etmek için daha çok önlem almanız gerekecektir. Aynı şekilde yaşlı bireyler ve çocuklar için de sıkı önlem almanız gerekir. Buna rağmen sıcaklıklar yükseldiğinde serin kalmanın ve sıcaklıklara rağmen aktiviteler yapmanın yollarını bulmak önemlidir. Bu yazımızda sıcak yaz günlerinde aktiviteleri yaparken sıcaklarla baş etmenin püf noktalarından bahsedeceğiz.
Mutfak Tezgahı Trendleri: 2023 #10285

29 Nis 2023

Mutfak Tezgahı Trendleri: 2023

Mutfak tezgahı, mutfağın en önemli parçalarından birisidir. Mutfakta yapılan aktivitelerin büyük çoğunluğu mutfak tezgahında gerçekleştirilir. Mutfak tezgahının modeli, malzemesi ve şekli mutfağınızın atmosferini ve ruh halini büyük ölçüde etkiler. Her geçen sene değişen mutfak tezgahı trendleri, mutfağınız için mükemmel tezgah modelleri ve malzemesini seçmenizi zorlaştırabilir. Aynı zamanda farklı modellerden cebinize ve mutfağınıza uygun olan, dayanıklı ve sağlam bir tezgah seçmek önemlidir. Sizin için bu yazımızda 2023 yılında trend olan şık ve modern mutfak tezgahlarını bir araya getirdik
Banyoda Yeşil Tasarım: Doğal ve Sürdürülebilir Malzemeler #11081

09 Eyl 2023

Banyoda Yeşil Tasarım: Doğal ve Sürdürülebilir Malzemeler

Banyo her evin olmazsa olmazı ama aynı zamanda çok fazla enerji tüketen alanlardan biridir. Sudan enerjiye, banyolar yüksek oranda kullanıma sahiptir ve bu da yüksek çevresel etkiler ve karbon ayak izi anlamına gelir. Her aile bireyinin günde en az birkaç kere banyoyu kullandığını düşünürseniz tek bir ailenin harcadığı ortalama enerji kaynağında yapacağı sürdürülebilir bir değişim oldukça büyük bir fark yaratacaktır. Banyoda yeşil tasarım ile hem yaşadığımız doğayı koruma bilincine sahip olabiliriz hem de enerjiden sağladığımız tasarrufu faturamıza yansıtabiliriz.