Anasayfa » Emprenye Nedir? Ne işe Yarar?

Emprenye Nedir? Ne işe Yarar?

Emprenye işlemi, genelde ahşaba su iticilik, neme dayanıklılık, küf ve mantar oluşumunu engelleme ve kir iticilik özelliklerini sağlar.

Paylaş :
Emprenye Nedir? Ne işe Yarar? #991
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 1 dk, 18 sn

Emprenye; ahşabın dayanıklılığını çeşitli yollardan arttıran, ahşaba kimyasal emdirilmesi işlemidir. Bu işlem, genelde ahşaba su iticilik, neme dayanıklılık, küf ve mantar oluşumunu engelleme ve kir iticilik özelliklerini sağlar.

Weber Emprenye
Weber Emprenye

Ahşabı hiçbir işlem yapmadan iklim şartlarına maruz bırakırsanız, ahşabın ömrü çok kısa olacaktır. Bu yüzden ahşabı neme, mantara ve UV ışınlarına karşı dayanıklı hale getirmeniz gerekir. Eğer ağacınız dayanıklı olursa daha uzun süre kullanılabilir ve bu sayede dolaylı olarak daha az ağaç kesilir. Bu yüzden emprenye, çevre için ve bütçeniz için en iyi çözümdür.

Emprenye
Hemel Timbercare Aqua

Emprenye işlemi endüstriyel olarak uygulanabildiği gibi, sizin uygulamanız için de uygundur. Bunun için kişisel uygulamalara yönelik çeşitli markaların, farklı miktarlardaki ürünleri mevcuttur. Önce ahşap yüzey hazırlanır. Yani kalkmış boyalar, çiçeklenmeler kazınır. Çatlak ve delikler macunla doldurulur. Yüzey zımparalanılarak eşitlenir. Uygulamanın yapılacağı ahşap yüzey kesinlikle kuru olmalıdır ki malzemeyi iyice emebilsin. Son olarak da ahşap doyana kadar emprenye maddesi uygulanır. Daha ayrıntılı bilgi için “Teak Bahçe Mobilyası Bakımı Nasıl Yapılır?” başlıklı yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Çeşitli emprenye maddeleri için yapilir.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (0)

🤗

Pratik (0)

😏

Detaylı (0)

🤓

Zekice (0)

🤠

Yol Gösterici (1)

🤩

Yenilikçi (0)

😜

Eğlenceli (0)

😲

Şaşırtıcı (0)

Yazar Hakkında

Yapılır

Yapılır

Yaşam alanlarınız için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve özgün tasarımlı yapı malzemeleri Yapılır'da! Banyo mobilyalarından lavabo ve klozete, seramikten batarya ve musluklara uzanan geniş bir çeşitlilik sunan online mağazamız, her bütçeye ve zevke uygun ürünlerimiz ile sizleri bekliyor.

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

Klape Nedir, Ne iş Yarar ve Nerelerde Kullanılır? #3272

15 Haz 2021

Klape Nedir, Ne iş Yarar ve Nerelerde Kullanılır?

Klape özellikle pompa tesisatlarında kullanılan mekanik bir elemandır. Klape bir çekvalf türü olup sadece tek yönlü akışa izin verir. Yani kuyudan su çekmek için kullanılıyorsa kuyuya su verilemez sadece çekilebilir.
Kör Tapa Nedir, Nasıl Kullanılır ve Çeşitleri Nelerdir? #3750

06 May 2021

Kör Tapa Nedir, Nasıl Kullanılır ve Çeşitleri Nelerdir?

Kör tapa tesisatın önemli parçalarından biridir. Özellikle bir tesisatın açık ucunu kapamada kullanılan tesisat parçasıdır. Akışı durdurduğu için adına kör tapa denir. Bu yazımızda kör tapayı detaylıca inceleyip kullanıldığı yerleri açıklayacağız. Kör tapa; gaz veya sıvı tesisatlarında herhangi bir yere bağlanmayan boruların akıntılarını kesmek için kullanılır. Kör tapa çok basit bir şekilde borunun akışını durdurarak […]
Şiber Vana (Şiber Valf) Nedir ve Nasıl Çalışır? #3363

08 Nis 2021

Şiber Vana (Şiber Valf) Nedir ve Nasıl Çalışır?

Şiber vana diğer adıyla sürgülü valf nedir merak ediyorsanız eğer bu yazımız tam da sizin için. Şiber vana tesisatlarda borularda hereket eden akışkanın akışını durdurmaya yarayan tesisat elemanıdır.