Anasayfa » VitrA Ürünlerini Seçmek için 10 Neden

VitrA Ürünlerini Seçmek için 10 Neden

Vitra, Eczacıbaşı Holding'e bağlı olan ve Türkiye'nin gururu olan markalardan biridir. Ürünlerinin tasarımının ve kalitesinin ünü dünyaca bilinmektedir. İhracat şampiyonu marka gelirinin %75'ini yurt dışı satışlarından elde etmektedir. Banyoların vazgeçilmez markası olan Vitra'yı yakından inceleyelim.

Paylaş :
VitrA Ürünlerini Seçmek için 10 Neden #3802
Yayın Tarihi:
Ortalama okuma süresi: 6 dk, 43 sn

Vitra, Eczacıbaşı Holding’e bağlı olan ve Türkiye’nin gururu olan markalardan biridir. Ürünlerinin tasarımının ve kalitesinin ünü dünyaca bilinmektedir. İhracat şampiyonu marka gelirinin %75’ini yurt dışı satışlarından elde etmektedir. Banyoların vazgeçilmez markası olan Vitra’yı yakından inceleyelim.

1-Tecrübe

Vitra 1942 yılında Kartal, İstanbul’da Dr. Nejat F. Eczacıbaşı tarafından kurulmuştur. Sadece 8 çalışanla kurulan atölye günümüzde birçok alt markaya sahip olan Eczacıbaşı Holding’e evrilmiştir. Başta seramik süs eşyaları üreten atölye gün geçtikçe, müşterilerinin istekleri doğrultusunda vitrifiye elemanları da üretmeye başlamıştır. Vitrifiye elemanlarına artan talep doğrultusunda Kartal’da bir de fabrika kuran Nejat Eczacıbaşı, bu zamanlarda vitrifiye elemanları konusunda özelleşir. 1966 yılında da çalışanların oylaması sonucu bu girişime “Vitra” adı verilir. 1977 yılında Bozüyük’te, halen ana kampüs olarak hizmet veren, fabrika kurulur. Bu fabrikada armatür, vitrifiye ve karo üretimi de yapılmaktadır. Neredeyse 80 yıllık tecrübeye sahip Vitra ülkemizdeki en eski ve en büyük vitrifiye üreticisidir. Yılların tecrübesine bir de yıllar içinde geliştirdiği bilgisini ekleyen marka banyonuzu güzelleştirmeyi hedefliyor.

2-Vitra ve İhracat

Vitra kuruluşundan bu yana ihracata önem vermiştir. Marka 1983 yılında Türk seramik sektörünün ilk ihracatını gerçekleştirmiştir. Artık dünyaca bilenen bir marka olan Vitra, günümüzde gelirinin %75’inin ihracattan sağlamaktadır. 2018 verilerine göre Vitra, vitrifiye eleman ihracatında dünyada beşinci sıradayken Avrupa’da birincidir. Ayrıca Türkiye’deki seramik sağlık gereçleri ihracatının da %50’den fazlasını Vitra gerçekleştirmektedir.

3-Dünya Standartlarında Üretim

Küresel bir marka olmak için ihracatın da ötesine geçen marka 2006 yılında Alman Engers Keramik’i, 2007 yılında dünyaca tanınan ve yine bir Alman şirketi olan Villeroy & Boch AG’yi ve 2008 yılında ise lüks banyo mobilyalarında Avrupa’da lider bir kuruluş olan Burgbad’ı bünyesine katmıştır.

Vitra ürünlerinin çoğunu yurt dışına ihraç ettiği için ürünlerini Avrupa ve dünya standartlarına göre üretmektedir. Yani yerel ekonomiye destek olurken dünya standartlarında ürünler satın almış olursunuz.

4-Sektöründe Öncü Bir Marka: Vitra

Vitra Türkiye banyo ve seramik sektöründe birçok ilke imza atmıştır. Türkiye’de öncülük ettiği yenilikler saymakla bitmez fakat sizlere birkaç tane örnek verebiliriz:

  • 1958 yılında Türkiye’nin ilk seramik sağlık gereçleri üretimi
  • 1972 yılında Türkiye’nin ilk duş teknesi üretimi
  • 1987 yılında Türkiye’nin ilk asma klozet üretimi
  • 1991 yılında Türkiye’nin ilk gömme rezervuar üretimi
  • 1992 yılında sektörün ilk yetkili servisinin kurulması

Ve daha birçok yenilik daha Vitra sayesinde ülkemizde üretilmeye başlamıştır, tanınmıştır ya da kurulmuştur.

5-Teknoloji

Vitra, hayatımızı güzelleştirmek ve kolaylaştırmak için sık sık yeni teknolojiler üretiyor. Böylece markanın ürünleri daha dayanıklı ve daha kolay temizlenebilir hale geliyor. Bu teknolojilere biraz daha yakından bakalım:

VitrA Hygiene

Bir sır katmanı çeşidi olan Vitra Hygiene, vitrifiye elemanı fırına girmeden önce uygulanır ve seramik sağlık gereçlerinin daha zor kirlenmesini ve daha rahat temizlenmesini sağlar. Bu sır ürünün kullanım ömrü boyunca etkisini kaybetmez ve bakteri oluşumunu %99,9 oranında engeller.

VitrA Clean

Vitra Clean, suyun yüzeyde tutunmasını engelleyen, su itici özelliğe sahip bir kaplamadır. Kirli su yüzeyde kalmadığı için uygulanan alan temiz kalır. Böylece çok sık temizlik yapmanıza gerek kalmaz, yapılan temizlik de kolay olur.

VitrA Rim-ex

Rim-ex, günümüzde çokça rastladığımız kanalsız klozetlerin bir çeşididir. Kanalsız klozetler rezervuardan gelen suyu klozet içinde dolaştırmak için kanallara ihtiyaç duymayan ya da yarı açık kanallara sahip olan klozet çeşitleridir. Kanalsız klozetlerle ilgili detaylı bilgi için bu yazımızı veya bu yazımızı okuyabilirsiniz. Bu klozette kanal olmadığı için hem temizliği kolaydır hem de bakteri ve mikroorganizmaların yaşayabilecekleri girintileri ve çıkıntıları yoktur. Kanalsız klozetler geleneksel klozetlere göre %95 oranında daha temizlerdir.

VitrA Fresh

Vitra Fresh klozetlere eklenen özel bir bölmedir. Bu bölmeye temizleyici, kireç önleyici gibi ürünler ekleyerek her rezervuarı çalıştırdığınızda klozeti temizlemiş de olursunuz. Bu haznedeki ürünler rezervuara geri gitmediği için rezervuarın bozulması söz konusu değildir. Bu teknoloji sayesinde klozetiniz hep temiz kalır ve mis gibi kokar.

VitrA Gizli Montaj

Vitra’nın Gizli Montaj teknolojisi sayesinde klozetin duvara asıldığı noktalar dışarıdan belli olmaz. Ayrıca mikroorganizmaların yaşayabileceği girintiler olmadığı için asma klozetin temizliği de daha kolay olur. Klozetin dışarıdan görüntüsü de estetik olarak daha bütüncül olur.

VitrA Kolay Sök-Tak Klozet Kapağı

Vitra’nın buluşu olan Kolay Sök-Tak Klozet Kapağı klozet kapağınızı daha rahat temizlemenize yarayan bir teknolojidir. Klozet kapağı rahatça çıkarılıp takılabildiği için klozet kapağını çıkarıp akan su altında rahatça temizleyebilirsiniz.

6-Vitra’da Tasarım

Vitra ürünleri hem tasarımlarıyla hem de fonksiyonlarıyla kullanıcıları kendine bağlamaktadır. Bu muhteşem ürünlerin ardında bir de genişçe bir tasarım grubu bulunmaktadır. Vitra, ürünlerinin tasarımları için hem yerli hem yabancı birçok tasarımcıyla çalışmaktadır. Tasarlanan ürünler özellikle uluslararası yarışmalarda ödüllere layık görülmektedir. Tasarımlarında sadece estetiği değil fonksiyonu da öne çıkaran marka yeni mezun tasarımcılara tanıdığı fırsatlarla da tanınmaktadır.

7-Vitra’nın Geniş Ürün Yelpazesi

Seramik sağlık gereçleri üretimiyle sektöre adım atan marka yıllar içinde ürün yelpazesini banyonun tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kadar genişletmiştir. Marka; günümüzde banyo aksesuarlarından banyo mobilyalarına, mutfak eviyelerinden seramik ve yer karolarına, batarya ve armatürden rezervuarlara kadar çok geniş bir alanda hizmet vermektedir.

8-Garanti

Ürünlerini son teknolojiyle ve fonksiyonel olmalarına dikkat ederek üreten Vitra garantiye de çok önem veriyor. Şirket seramik sağlık gereçlerine ve Artema bataryalarına 10 yıl garanti vermektedir.

9-Vitra’da Sürdürülebilirlik

Firma dünyanın geleceğine önem veriyor ve kaynakların tükenmesine hassasiyetle yanaşıyor. Bu yüzden ürünlerin tasarımından üretimine ve hatta paketlenmesine kadar az enerji ve az kaynak kullanmaya çalışıyor. Ayrıca su ve enerji tasarruflu ürünleri sayesinde tüketicilerinin de daha az kaynak tüketmesine aracı oluyor.

10-Sosyal Sorumluluk

Mimarinin ve şehir planlamanın önemine inanan Vitra, çeşitli eğitimler ve destekler sayesinden ülkemizde mimari kültürün korunmasında ve gelişmesinde büyük rol oynuyor. Ülkemizin zengin mimari dokusunun ne kadar değerli olduğunun farkında olan firma bu değerleri yaşatmak ve yenilerini inşa etmek çeşitli projelere destek olurken kendi projelerini de üretiyor. Ayrıca Eczacıbaşı Hijyen Projesi kapsamında Yatılı Bölge Okulları’na vitrifiye eleman ve batarya desteği veriyor.

Umarız “VitrA Ürünlerini Seçmek için 10 Neden” başlıklı yazımızı beğenmişsinizdir. Bu yazımızda ülkemizin gururu Vitra markasını sizlere anlatmak istedik. Eğer yazımızı beğendiyseniz aşağıya yorum bırakabilir ve benzer yazılarımız için blogumuzu ziyaret edebilirsiniz. Vitra ürünlerine en uygun fiyatlarla ulaşmak içinse Yapılır‘i ziyaret edebilirsiniz.

Bu İçerik Sizce Nasıl?

🤨

Yaratıcı (0)

🤗

Pratik (0)

😏

Detaylı (2)

🤓

Zekice (0)

🤠

Yol Gösterici (1)

🤩

Yenilikçi (1)

😜

Eğlenceli (1)

😲

Şaşırtıcı (1)

Yazar Hakkında

Yapılır

Yapılır

Yaşam alanlarınız için ihtiyaç duyduğunuz kaliteli ve özgün tasarımlı yapı malzemeleri Yapılır'da! Banyo mobilyalarından lavabo ve klozete, seramikten batarya ve musluklara uzanan geniş bir çeşitlilik sunan online mağazamız, her bütçeye ve zevke uygun ürünlerimiz ile sizleri bekliyor.

Yorum Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmaz.

İlginizi Çekebilir

Hansgrohe Batarya Tercih Etmek İçin 10 Sebep #3133

27 Mar 2021

Hansgrohe Batarya Tercih Etmek İçin 10 Sebep

Hansgrohe gelişen teknolojiyle bir asırı geçen tecrübesini birleştirerek günümüzün ve geleceğin bataryalarını tasarlayıp, üretiyor. Hansgrohe batarya ve armatürler kaliteleri, uzun ömürleri ve kolay temizlenmeleri sayesinde banyonuzun yeni demirbaşı olacaklar.
El Duşu Seçimi Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Etmek Gerekir? #2902

06 Mar 2021

El Duşu Seçimi Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

El duşları her banyoda olması gereken, banyo yapmayı ve duş almayı kolaylaştıran en önemli duş sistemlerinden biridir. Hem elde hem de askıda kullanılabildiği için çok yönlü bir kullanım sağlar.
Seramik Seçimi Nasıl Yapılır? #7659

11 Şub 2022

Seramik Seçimi Nasıl Yapılır?

Seramik seçimi banyo dekorasyonu yaparken en önemli adımlardan biridir. Çünkü seramik banyoda en büyük alanı kaplar. Seramiğin deseni, rengi ve dokusu bütün banyonun havasını belirler. Bu yüzden doğru seçim yapmak çok önemlidir. Bu yazımızda sizlere ihtiyacınıza ve zevkinize göre nasıl seramik seçimi yapmanız gerektiğini anlatacağız.